London

Kevad on parim aeg Inglismaa külastamiseks, kõik pargid on õites ja inimesed on aktiivselt väljas esimesi päikesekiiri nautimas. Minu sihtmärgiks sai küll Birmingham, kus rumeenlasest sõbranna mind kangesti ootas, ent siiski lubasin endale päevakese pealinnas - Londonis.

Esmalt Londonis on väga oluline omada Oyster-kaarti, millele saab pidevalt raha laadida ajalehekioskites või siis päevast reisikaarti.  Seda õppisin kohe oma saabumise esimesel õhtul, kui mul kumbagi polnud ja lootsin pangakaardiga maksta busssipileti eest, mistõttu jäin esimesest bussist maha ning otsustasin hoopis rongiga sõita, kuna Oyster-kaarti investeerimine üheks päevaks tundus kallis.

Siiski oma ööbimiskohta äärelinnas jõudsin ilusti rongiga ja jaamas tervitas mind mu võõrustaja, kes tegi veel öises linnas väikese kiriku tuuri ja rebase näituse, sest viimaseid on Londoni parkides päris palju. Järgmisel hommikul sain juba oma isikliku Oyster-kaardi, kuna sõbralikul poola võõrustajal oli neid mitu tükki, niisiis sai minu transpordi mured lahenduse.

Londonis ringi käies võib end igasuguste kuulsate kohtadega lõbustada ja veeta päevi muuseumides, olenevalt tujust. Ise otsustasin ära käia Briti muuseumis, mis on suuremas osas tasuta, va. erilised näitusesaalid, ja omab suurt kogu üle kogu maailma. Lisaks käisin ära Buckinghami palees, mille populaarsusest võib aru saada, nähes suuri inimhulki platsil igal ajal ja Westminister Abbys, mis minu jaoks oli kirik nagu kirik ikka.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *