Lapsepõlve unistus… Lapimaa kaunist sügist kaemas 15.09-20.09.

Palju nähtud loodusfilmid Põhja-Soome loodusest paelusid mind juba lapsepõlves ning mu hinge puges, et tahaks kunagi kõike seda ka näha. Sai ju kõike seda nähtud vanaisaga peale loodusfilmide vaatamist ju ka arutatud. Loomadest teadsin, mis loom on ahm, kuidas välja näeb ja mida sööb. Kuukeli on laanenäär, kes inimest üldse ei pelga: hea meelega maiustavad käe peal grillvorstidega. Kahju on see, et ilm sajule kiskus ja siis ma ei saanud jäädvustada enam neid üllatavaid hetki pildina. Kasutasin ju poja väikest digikaamerat.

Olgugi et reisi alguses tabanud kodused ebameeldivused päev enne sõitu mu meeleolu kahandasid, sundis miski soovitu siiski ette võtma ja makstud reisile minema. Suutsin kodustele probleemidele lahendused leida ja ühe probleemi lihtsalt kaugemasse tulevikku lükata (õnneks lahenes seegi õnnelikult).

Olen õnnelik, et leidsin, kellega minna Lapimaa reisile, kuigi päris põhjas ei käinud, aga piiri peal küll. Paelus mind vaikus, looduse omapära. Võlus täiega ära, tundsin, et olen jällegi kuhugi oma südame kaotanud… See oli see reis, mida ma hetkel tõsiselt vajasin kõigele elupingetele vaatamata.

Kaunid Lapimaa looduspildid.

Kaunid Lapimaa looduspildid.

Nautida sügisvärve, kogu emotsioonide mängu juhtis veekohin nende graniidistekaljude vahel. Ja sellest tekkis suur soov ja igatsus tagasi minna.

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Väike vesiveski, mis andis aimu kuidas vanasti töötati metsade keskel. Iga koht, kuhu meid viidi ja kust alguse sai Väike karuring. Igal juhul ahmisin emotsinaalselt hästi palju just loodusevaadete poolelt ja näha, millised paigad on olnud kunagi asustatud Soome aladel.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Vesiveski sisemus, ronisin kõikjal ning uudistasin ja kõikjal saatis mind mõte, et siin võib ka ööd veeta. Juba kuulata loodusheli, veekohin, mis selle veski tagant kostis, oli hingestatult ülesköetav.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Väikse karumatkaraja tutvustav kaart. Infotahvlid olid kõik hästi informatiivsed ning hea teejuhid.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Matkarada oli hästi rajatud ning läbimõeldult graniidile paigutatud ning ära kasutatud looduslikke vorme.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kas pole võrratu, sügisvärvid, veesilmad, puitrajatised jne.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ülevalt alla vaadates tunned ikka kõhedust ning väike hirm kukkumise ees tuleb sisse, kuid kui ise ennast hoida, siis ikka ei juhtu midagi.

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ruska – pruun  mis iseloomustab lapi looduse värve.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kasekasvaja, millest Soomes valmistatakse mitmesuguseid tarbeesemeid.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *