KÜMNES TEKST 22.12: ahvid

Ma olen Anuradhapuras. See on koht, mille kohta öeldakse, et "SA PEAD SINNA MINEMA". No ma siis tulin.

Hästi “tore” oli siin alguses – kaks päeva sadas niimoodi seda monsuunivihma, et rääkida ka ei saanud – ei saa suud lahti teha, kohe on vett täis. Keegi eriti ei liigu, ilm on tume. Ühtlase raske vihmakardina varjus hiilivad ainult kaupmehed, kes ikka sulle midagi müüa üritavad.

Pettumus tuli muidugi ka sellest, kui hakkasin asja uurima. Ehk siis minule on alati Anuradhapura seostunud eelkõige sellise uhke tiitliga nagu “IIDNE SRI LANKA PEALINN”. Oli kohe hea meel, et olen iidses pealinnas, kuigi siin sajab nagu oavarrest. Aga siis lõin rumala peaga interneti lahti ja pagan – see “iidsete pealinnade” nimekiri on nii pikk! See, et antud koht umbes tuhat nelisada aastat kuningriigi  pealinnana püsis, see ei suuda seda väikest pettumust lämmatada. Ainult üks paljudest…

Pettumise tunne läks üle täna, kui päike tuli välja ning käisin terve päev ringi mööda Abhayagiri Vihara`t – ühte maailma suurimat iidsete varemete kogumikku. Neljakümne ühe ruutkilomeetri peale on jaotatud imelisi stuupasid, kloostreid, maju, templeid. Seal kasvab isegi puu, mis usutakse pärinevat sellest samast puust, mille all Siddhartha enda valgustuse sai ja Buddhaks hakkas. Kõik see oli väga ilus ja väga budistlik.

Aga noh, kohe varsti hakkas mul ikka paha, sest viimase stupa kirjelduses seisis: “Templi juures tervitavad sind vahvad uudishimulikud ahvid.”

Sellist asja pole olemas nagu vahva ahv.

Aus tõlge sellest lausest kõlaks niiviisi – “Selles stuupas ilmselt hammustab sind ahv ja siis sa pead kiiresti kaks süsti saama enne kui sümptomid välja löövad ja paljudes kliinikutes siin vastavat vaktsiini ei ole aga pead seda ruttu otsima hakkama, sest marutaud on surmav ja kui sa oled need kaks süsti saanud siis selleks ajaks on ilmselt su ahvi hammustus läinud juba põletikuliseks ja hakkad ennast väga viletsalt tundma ja sa pead oma puhkuse katkestama aga ei tohi ära unustada, et sa pead kahe nädala pärast täpselt teatud kuupäeval veel kaks süsti saama, sest muidu võib asi kriitiliseks muutuda ja neid kahte doosi on ka raske leida ja vaata ette, et sulle vale vaktsiin sisse ei lasta …”

Rahulikke  jõule!

LOE KÕIKI RENE SRI LANKA LUGUSID SIIT >

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga