Kuidas lennukisalongis õhupuhtust tagatakse

Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) hiljutise uuringu kohaselt on 37% reisijatest lennukisalongis hingatava õhu kvaliteedi pärast mures. Kuna laialdaselt ei teata, kuidas lennukites õhku filtreeritakse ja salongi suunatakse, peetakse lennukiõhku riskifaktoriks. Oma kaasaegse mikrokliima juhtimissüsteemiga on airBaltic viiruste leviku minimeerimisel lati väga kõrgele seadnud.

Moodsaimad tehnoloogiad

airBalticu lennukipargis olevad Airbus A220-300 lennukid on varustatud moodsaimate tehnoloogiatega, mis teevad lendamise nii muretuks kui võimalik. Airbus A220-300 lennukite tootja on lennukisalongi õhupuhastussüsteemis kasutanud HEPA filtreid, mis tagavad parema tulemuse võrreldes ükskõik millise muu ühistranspordivahendiga.

Pidev värske õhu juurdevool

Lennukisalongi õhku täiendatakse värske õhuga pidevalt alates hetkest, mil lennuki mootorid või abijõuseade sisse lülitatakse. Õhku kogutakse mootori kaudu lennukist väljastpoolt. Reisijate mugavuse ja heaolu huvides segatakse värske õhk lennukisalongi filtreeritud õhuga. Filtreeritud õhu ja värske õhu suhe on 25:75. Värske õhu tase on teiste Euroopa lennufirmade lennukitega võrreldes väga kõrge. 75% värskest õhust tuleb mootori kompressorist, see liigub läbi õhuringlusseadme temperatuuril üle 100ºC, et tagada õhu antiseptilisus.

HEPA filtrid kõrvaldavad patogeenid

Ülejäänud õhk lennukisalongis on HEPA-filtreeritud ja taasringluses. HEPA filtrid takistavad väga efektiivselt erinevate mikroskoopiliste osakeste (nagu nt bakterid ja viirused) jõudmist õhuringlussüsteemi. See tähendab, et lennukisalongi õhus edasi kanduvad patogeenid hävitatakse 99,99% efektiivsusega, mis teeb meie lennukisalongi õhu erakordselt puhtaks.

Minimaalne õhu liikumine reisijalt reisijale

Lennukisalongi tuleb õhku reisijate kohal asuvast paneelist otse põranda suunas, välistades õhu liikumise piki lennukisalongi ja minimeerides õhu liikumist kõrvuti asetsevate istmeridade vahel. IATA info kohaselt on õhuringlus lennukites mitu korda parem kui klassiruumides, supermarketites, koosolekuruumides ja kontorites. Tegelikult on viirustega seotud risk lennukites tõenäoliselt madalam kui üheski muus suletud ruumis, just nimelt tänu HEPA filtritega varustatud uue põlvkonna õhupuhastussüsteemidele.

Lisaks kaasaegsele mikrokliima juhtimissüsteemile aitavad ka muud abinõud airBalticu lennukitel turvalist keskkonda tagada. „Me hoolitseme reisi ajal oma reisijate ja lennukite turvalisuse eest. Meie lennufirma järgib kohaliku valitsuse ja tervishoiuametite, lennukitootja ja IATA soovitusi,“ kinnitab Lauris Mikelsons, airBalticu vastavus- ja turvalisusosakonna asedirektor.

airBaltic teeb kõik endast oleneva, et reisijatel ja pardapersonalil oleks turvaline lennata – kogu töötajaskond tegutseb selle nimel,” võtab Mikelsons airBalticu tegutsemispõhimõtted kokku.

 

Allikas: airBalticu blogi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *