Kuhu reisida talvel, kui Egiptusesse sõita ei taha?

Kui tahad külmal ajal kuhugi sooja sõita, on Egiptus ideaalne – suhteliselt lähedal, võrdlemisi odav ja kindla peale hea ilmaga. Sel talvel on päikesereisidega keerulisem, sest kuigi Egiptuse puhkusekuurortides on elu rahulik, on ärevad olud riigis meid kõiki ettevaatlikuks teinud. Aga kuhu siis päikest otsima minna? Siin on 6 alternatiivi, kõik mugavad otsereisid Tallinnast.

Iisrael – Eilat

Eilat on Iisraeli lõunapoolseim punkt ja Punase mere rannal asudes ka Egiptuse kõige otsesem konkurent. Soe kristallselge vesi, elavad rannad, rannabaarid ja restoranid, kõrgetasemelised hotellid, lummav veealune maailm korallrahuga, kõrbeteed, kaamelimatkad ning delfiinidega ujumine… kõik, mis Egiptuseski, ainult puhtam ja turvalisem. Lähedal asuvad ka sellised tõeliselt kuulsad paigad nagu Surnumeri, Tel Aviv, Petra ja Jeruusalemm. Ainult reisida saab sinna otse Tallinnast vaid kevade poole talve.

 • Reisiperiood: veebruar-aprill 2014
 • Hind alates: 565 €

 

Maroko – Agadir

Maroko on turismimaana üha enam populaarsust kogumas. Agadir on üks riigi euroopalikumaid linnu, kus on olemas kõik vajalik mõnusaks puhkuseks: heatasemelised hotellid, kohvikute ja restoranidega rannapromenaad, spaad, ööklubid, jahisadam ja rohkem kui 300 päikselist päeva aastas. Samas on Agadirist lihtne minna tutvuma eheda Marokoga – ekskursioone tehakse ajaloolistesse linnadesse, Atlase mägedesse, Sahara kõrbesse ja oaasidesse.

 • Reisiperiood: oktoober-november 2013
 • Hind alates: 695 €
 • Hind Osturallil: al 565 €

 

Tenerife, Kanaari saared

Tenerife on üks väheseid Euroopa alla kuuluvaid sihtkohti, kuhu tehakse reise talv läbi. Jaanuaris-veebruaris võib ilm olla veidi heitlik, aga korralik Eesti suvi leiate eest igal juhul. Mõõduka kliima ja euroopaliku atmosfääri tõttu sobib Tenerife ideaalselt perereisiks ning ka vanemas eas ränduritele. Tenerife trumpideks on laiad ja ilusad liivarannad, mitmekesine loodus, sportimisvõimalused ja põnevad teemapargid.

 • Reisiperiood: oktoober 2013 – aprill 2014
 • Hind alates: 619 €
 • Hind Osturallil: al 565 €

 

AÜE – Dubai

Esmapilgul kallina tunduv sihtkoht ei olegi tegelikult võimatu väljaminek – kampaaniate ajal müüakse reisipakette isegi alla 900 euro ja ka kohapeal ei ole hinnad ülikõrged. Pärsia lahe liivarannad on puhtad ja korras, seal ei kohta pealetükkivad kaubitsejaid. Linnast leiab peeneid kaubanduskeskuseid ja tipptasemel restorane, teenindus on kõikjal esmaklassiline. Lastele leidub samuti ajaveetmisvõimalusi, ainult kultuurilisi vaatamisväärsusi napib.

 • Reisiperiood: oktoober 2013 – aprill 2014
 • Hind alates: 869 €
 • Hind Osturallil: al 855 €

 

Tai – Pattaya, Phuket ja teised kuurordid

Kui vanasti kolasid Tais pigem seljakotirändurid, siis nüüd kohtab seal juba ammu rohkem rannapuhkuse nautijaid. Kuigi reisi hind on lähematest sihtkohtadest kallim, tuleb kogu reisi eelarvet planeerides arvestada ka kohapeal kuluva rahaga ning see on Tai tõeline trump – elu on seal tõesti odav. Ja kui võtad arvesse ka seda, et ühe puhkusepäeva eest maksad tegelikult hoopiski vähem kui nädalast reisi ostes, tundub Tai juba päris soodsa valikuna!

 • Reisiperiood: oktoober 2013 – aprill 2014; NB! 14 päeva, reis algusega Riiast
 • Hind alates: 997 €
 • Hind Osturallil: al 929  €


India – Goa

India lääneosas asetseva Goa rannajoon on üle 100 km pikk. Valge rannaliiva kohale kaarduvad kookospalmid ning sätendav merevesi, siidised kangad, lõhnavad maitseained, templid ja kirikud, mitmekülgne kohalik köök – see on eksootika selle sõna otseses mõttes. Pealegi on Goa Tai kõrval üks soodsamaid võimalusi, et pakettreisi eelistaja saaks keset sügavat meie talve natukenegi troopikat nautida.

 • Reisiperiood: detsember 2013 – veebruar 2014
 • Hind alates: 889 €

 

Pane tähele: hinnad kehtivad vabade kohtade olemasolul. Osturalli kampaaniahinnad kehtivad müügiks vaid 2.-6. oktoobrini. Täpset reisipakkumist küsi gotravel@gotravel.ee või 6 310 110!

___________________________

Fotod: Dreamstime
Lugu on ilmunud ajakirjas Cosmopolitan oktoober 2013.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga