Kuhu koolivaheajal perega muretult reisida? 2

Sügisesed vihmased ja külmad ilmad on jõudnud ootamatust kiiremini meieni ning pimedad õhtud ei soosi ka väljas aja veetmist. Paljude vanemate murekoht koos oktoobrikuu ja peatse vaheaja saabumisega on leida viis, kuidas lastega sel vabal nädalal aega sisustada? Kui paljud planeerivad puhkust vähemalt pool aastat ette, siis praegused segased ajad on pannud inimesi puhkuseotsuseid viimasel hetkel langetama. Üks, mis on kindel, koosveedetud aeg perega on väärtuslik ning annab uut energiat nii pere võsukestele kui ka vanematele, kes saavad ennast argielust välja lülitada.

Kui otsustad, et sel aastal sooviks mõnusat suve pikendada ja nädalaks perega puhkama minna, siis kuhu? Selleks, et puhkusereisi planeerimist lihtsustada ja ja täisväärtuslikku reisiinfot pakkuda, küsisime ekspertarvamust GoTravel reisikonsultandilt Liis Heinalt.

Oma 14-aastasele reisikonsultandi kogemusele tuginedes sõnas Liis, et sügisese koolivaheaja periood on eestlaste üks lemmikumaid reisisihtkohti Türgi. Eelistuse taga on hea hinna ja kvaliteedi suhe, lühike otselend ning lai valik peredele suunatud hotelle, mida leidub nii tagasihoidlikumale kui nõudlikule maitsele.

Teisel kohal on kindlasti Egiptus. Lennuaeg Egiptusesse on tunnike pikem kui Türgisse, kuid ilm on garanteeritult kuum ja taolist põnevat veealust maailma ei leia kusagilt mujalt. Hotellide valik on Egiptuses aga pisut lihtsamad ning valik tagasihoidlikum. Ka lennuühendusi on võrreldes Türgiga mõnevõrra vähem.

Kolmandale kohale asetub Tenerife, mis on eurooplastele väga meelepärane, kuid arvestada tuleb kõrgemate paketihindade ja pikema lennuga, mis kestab umbkaudu 6-7 tundi. Kohapeal on valikus nii lihtsaid korteri tüüpi hotelle kui ka häid perehotelle.

 Koolivaheaja reisieelistuste hulka soovitab Liis arvata ka Madeira, Dubai ja Malaga, mis pole eestlaste seas pakettreisidena veel niivõrd tuntud, ent samas on nii Dubais kui ka Hispaanias lastega peredele väga palju tegevusi ja uudistamist. Madeiral on lastele tegevusi küll vähem pakkuda, kuid see-eest on saar suurepäraseks kohaks matkahuvilistele.

Kui sihtkoht valitud ja reisiplaanid paigas, toob Liis välja mõned punktid, millele tuleks mõelda enne reisile minekut.

Mida perega reisides meeles pidada?

1. Sõlmi reisikindlustus. Haigus või mõni muu ootamatu juhtum ei hüüa tulles. Kindlustusega on võimalik reisiraha 100% tagasi saada ning see annab võimaluse muretult reisile pühenduda ja puhkust nautida. Reisikindlustuse saad silmida ühe reisi jaoks eraldi või näiteks terveks aastaks kõigi väljasõitude katteks. Nii on kaetud kogu Sinuga reisiva pere kõik reisid aastaks ajaks ja kulu jaotatud kuumaksena väikesteks osadeks.

 2. Snäkid lennukisse! Reisides beebiga on soovituslik võimalusel valida lennuajad, mis jäävad lapse uneajale. Nii kulgeb lennureis pere pisemale kui ka vanematele tunduvalt rahulikumalt. Kaasa tasub võtta mõni uus ja huvitav mänguasi, mis köidab tähelepanu, lemmiktoitu ning midagi, mis aitaks leevendada õhkutõusmisega kaasnevat ebameeldivustunnet kõrvades – suuremate puhul lutsukomm või kõrrejook ning beebidele lutipudel või kõrretops.

3. Võta sõbrad kaasa. Elu on näidanud, et hea seltskond on reisimise puhul alati number üks. “,Kuna mul on endal 11-aastane tütar, kellega oleme pea tema sünnist saati palju koos ringi rännanud, siis kogemused on näidanud, et mida rohkem on sõpru ja samaealisi lapsi kaasas, seda lihtsam ja toredam on puhkus.”

4. Telli eratransfeer. Liis soovitab perega reisides valida eratransfeer. See tagab mugavalt otse hotelli jõudmise ning sihtkohta jõudes ei pea teisi samalt lennult tulnuid ootama või peatuma mitmete hotellide juures.

5. Kontrolli passi kehtivust. Hoia oma reisidokumendid alati kehtivana. Kontrolli, et pass kehtiks reisi alguskuupäevast vähemalt aasta aega, sest paljudesse sihtkohtadesse reisides peab pass kehtima 6 kuud pärast reisi. Lisaks – mida pikemalt oma reisi ette planeerida, seda parem on hind ja saadavus.

Kokkuvõtteks rõhutab Liis, et lapsed on väga head ja tublid reisikaaslased ning enamus lapsi naudivad puhkust ja perega reisimist. Näiteks praeguseks on sügisvaheaja reisid valdavalt juba mitu nädalat tagasi välja müüdud, ent kui oled nõus paar päeva siia-sinna nihutama, siis leiad kohti ka algavaks vaheajaks. Näiteks on veel vabu kohti Tuneesiasse.

Selleks, et perega reisimine eelarvesse mahuks, heida pilk meie reisilaenu tingimustele. Reisilaenu taotluse saad mugavalt täita veebis ning on hea võimalus suuremad väljaminekud pikema aja peale ära jagada.

 

Liis Hein, Go Traveli reisikonsultant

2 KOMMENTAARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *