Kristjan Jõekalda ja Teet Margna uues reisisaates “Kaks Kanget Venemaalt” 5

Go Traveli ja Go Raili abiga rändasid telestaarid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda sel kevadel läbi Venemaa. Reisi alustati 9. mail Moskvast ning see lõppes kuu aega hiljem Kaug-Idas. Teet jõudis välja Kamtšatkani ja Kristjan Vladivostokki. Suurem osa marsruudist rännati siiski koos. Külastati vana-Vene linnu Suzdalit, Vladimirit, Sergejev Possadi, Venemaa üht islamikeskust Kaasanit ning budismikeskust Ivolga kloostrit Ulan-Ude lähistel, tehti paadimatk Uurali mägedes, uuriti Siberi avarusi ja Baikali järve ilu. Reis sai tõesti mitmepalgeline, visiteeriti uhkeid teatreid ja muuseume ning lauldi lõkke ääres ja aeti koos kohalike noortega taga öist taksoviina. Saadetes näeb nii Venemaa suurlinnu (Novosibirsk, Irkutsk, Nižni Novgorod) kui ka külaelu (mu hulgas Siberi eesti külasid). Teetu ja Kristjanit saatis ja konsulteeris reisil Go Traveli nõukogu esimees Tiit Pruuli. Reisist valminud 13 telesaadet on eetris Kanal 2-s alates 16. septembrist igal reedel kell 20.30 Pikemat intervjuud Kristjaniga saab lugeda Go Reisiajakirja oktoobrinumbrist.


5 kommentaari

 • Ruth kommenteeris

  Supermehed need Teet ja Kristjan. Ootan saadet suurima põnevusega. Eelmine kord, kui nad reisil käisid, istusin raudselt reedeõhtuti teleka ees. Eks nüüd siis jälle. Venemaa on (nagu ikka kõik nägemata ja mõnikord ka juba nähtud paigad) avastamist väärt.

 • Erik kommenteeris

  Esimene osa saatest oli suurepärane,Kristjan ja Teet on hea saate alustalad ,lisada juurde reisihunt-ja spetsialist Tiit Pruuli ning suurepärane kaamerameeskond on oodata head sarja aga seda kõike võimaldab kaunis emake Venemaa ja tema lapsed.
  Kas keegi plaanib tulevikus Venemaale reisima minekut,mina igaljuhul olen võtnud ideeks idanaabrite avarusi avastada ja ootan reisihimulisi kampa lööma.

 • rain kommenteeris

  Mulle valmistas esimene saade väikese pettumuse. Pruuli nimi tõotas asjalikku ja maailmas näinud-käinud mehe vaadet, ootasin põnevusega! Olen mõelnud mitu aastat Venemaale minna, mu vanemad käisid kunagi 60ndatel autoga päris pika ringi Irkutskini välja. Rohkem tahaks kuulda-näha maad, inimesi ja ehk saab rännumees Pruuli edaspidi rohkem sõna. Nende telemeeste hingeelu ja lõtva nalja ei taha vaadata. Jõudu!

 • Kristjan kommenteeris

  Kuna olen ise ka suur rändur ,siis vaatan saadet kindla peale.Kuigi saade oleks võinud rohkem nädala keskel olla.
  Väga kõvad mehed olete.Tahaks isegi sellise rongi tripi ära proovida ,siiani olen rohkem lennukiga reisimist harrastanud ,kindlasti saan midagi kõrva taha panna:)

 • Mari kommenteeris

  Tere! Lugesin oktoobrikuu numbris ilmunud artiklit reisist, saadet ei ole vaadanud. Kummastav on lugeda Kristjani kommentaare, et Venemaal ei tundnud ta ennast turvaliselt, meenus halb ja negatiivne.. Mälestused ja mõtted nõukogude ajast on minul kui veidi nooremal ja mitte Lasnamäel üles kasvanul kindlasti erinevad, kuid oma Venemaa reisist on vaid positiivsed muljed.
  Läbisin Trans Siberi magistraali samuti selle aasta mais, kuid vastupidises suunas. 6. mail saabusin Vladivostokki, kust 8. mail alustasin mitmete peatustega rongisõitu Moskva suunas. 24 aastase neiuna, üksinda, minimaalse vene keele oskusega nii kupees kui platskartnõi reisides. Mälestused on head, vene inimesed lahked, linnad ilusad, Soovitan!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga