Koroonaviiruse levik ja reisimine 1

Kuhu Euroopas reisida saab?

Vaata interaktiivset graafikut SIIN

 

Kehtivad piirangud ja nende leevendamine

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil välja eriolukorra, et tõkestada koroonaviiruse levikut Eestis. Peale eriolukorra lõppemist 17. mail 2020 kehtib Eestis edasi tervishoiualane hädaolukord. Lähemalt saad lugeda SIIN

***

Valitsus pikendas eriolukorda Eestis 17. maini (loe lähemalt SIIN)

 • VM: lennuinfo ja võimalused Eestisse naasmiseks SIIN
 • Transiidivõimalused Eestisse naasmiseks (interaktiivne kaart) SIIN
 • TTJA seisukoht reisija õiguste ja koroonaviiruse leviku osas SIIN
 • Välisministeeriumi reisiinfo eriteated on leiatavad SIIN
 • TA ametlikult kinnitatud infot ja juhiseid koroonaviiruse puhangu kohta SIIN

Juhime tähelepanu sellele, et info kõikidel seotud linkidel uueneb pidevalt!

NB! Kui Sul on küsimusi oma broneeringu kohta, võta palun ühendust oma reisikonsultandiga või kirjuta gotravel@gotravel.ee. Kõik kontaktid on leitavad meie kodulehe avalehelt (üleval paremal) SIIN.

Aitäh, et mõistad ja oled kannatlik! Olukord on meie kõigi jaoks erandlik ja anname endast parima, et kõik Sinu küsimused vastuse saaks. Me ei jäta kedagi hätta!

Koroonaviiruse kiirest levikust tulenevalt on meie bürood SULETUD kuni olukorra rahunemiseni!

Oleme Sinu jaoks aktiivselt olemas nii telefonis kui e-kirjas!

Jääme terveks!

***

Riskipiirkonnad

Seoses kiiresti areneva olukorraga üle maailma ja võimalike ootamatute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega ei soovita välisministeerium praegu kellelgi välisreisile suunduda. Välisministeerium soovitab tungivalt, et inimesed, kes saabuvad koju riskipiirkondadest, jääksid 14 päevaks koju või isolatsiooni.

***

REISIKORRALDAJAD

Novatours: reisidest kuni 30.06.2020

Info seoses eriolukorraga Tez Tour

***

LENNUFIRMAD

Finnair Lisainfo

Air Baltic Lisainfo

LOT Polish Airlines Lisainfo

SAS Lisainfo

Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, Brussels Airlines Lisainfo

KLM Lisainfo

Aeroflot Lisainfo

Norwegian Lisainfo

Turkish Airlines Lisainfo

***

REISIKINDLUSTUS

13.03.2020 | Koroonaviiruse tõttu reiside tühistamine ei ole Salva Kindlustuse reisitõrke kindlustuse alusel hüvitatav. Üldreeglina tagastavad lennufirmad kasutamata jäänud piletite maksumuse, loodetavasti tulevad ka hotellid oma klientidele vastu ja suudavad antud olukorda arvestades teha kasvõi osalised tagasimaksed.

Seoses WHO poolt Covid-19 viiruse pandeemiaks kuulutamisega kehtivad Salva Kindlustuse AS reisikindlustuse kindlustuslepingutele järgmised reeglid:

1. Klientidele, kes on 12.03.20 seisuga välismaal ja omavad 12.03.20 seisuga kehtivat kindlustuskaitset:
a) hüvitatakse igasuguse viirushaigestumisega (sh. koroonaviiruse) seotud ravikulud;
b) hüvitatakse välismaal karantiini sattumisega seotud lisakulud majutusele;
c) hüvitatakse karantiinist või haigestumisest tulenevad Eesti Vabariiki hilisema tagasireisiga seotud transpordikulud;

2. Klientidele, kes alustavad reisi 13.03.20 või hiljem ja kliendid, kes ostavad kindlustuslepingu 13.03.20 või hiljem:
a) koroonaviirusega seotud ravikulusid ei hüvitata;
b) karantiiniga seotud lisakulusid ei hüvitata;
c) koroonaviirusega seotud reisitõrke ja reisi ärajäämise kulusid ei hüvitata.

***

Salva Kindlustus teatab:

 • Koroonaviiruse tõttu reiside tühistamine ei ole Salva Kindlustuse reisitõrke kindlustuse alusel hüvitatud.
 • Üldreeglina tagastavad lennufirmad kasutamata jäänud piletite  maksumuse, loodetavasti tulevad ka hotellid oma klientidele vastu ja suudavad antud olukorda arvestades teha kasvõi osalised tagasimaksed. Juhul kui sihtkohta on alternatiivsed transpordivõimalused siis Reisitõrke kindlustus katab need kulud kuni reisitõrke kindlustussummani.
 • Tervisekindlustuse alusel on kaetud igasuguse viirushaigestumisega (sh ka.koroonaviirusega) seotud ravikulud – taoline haigestumine on alati ootamatu ning seda loeme kindlustusjuhtumiks.
 • Kui reisipiirkonnas kuulutatakse välja karantiin ja kindlustatu peab jääma sihtkohta kauemaks siis katame lisakulutused hotellile ja vajadusel ka ravile kuni karantiini lõpuni (Tervisekindlustuse kindlustussumma piires) ning ka uute piletite maksumuse juhul, kui karantiini tõttu lähevad etteostetud tagasireisi piletid kaotsi. Esialsed kulutused peaksid katma kliendid võimalusel ise ning säilitama kõik tasumist tõendavad dokumendid/ arved, siis saame need hiljem hüvitada. Juhul, kui kulude kandmine ei ole võimalik on Salva Kindlustuselt võimalik küsida avansilist hüvitust.
 • Tervisekindlustuse alusel on koroonaviirusesse haigestumisega seotud kulud kaetud vaid selle hetkeni, mil antud piirkonnas on kuulutatud välja epideemia/pandeemia. Kui inimene otsustab siiski epideemia piirkonda reisida ning ta haigestub seal koroonaviirusesse, ei ole sellega seotud ravikulud enam tervisekindlustuse alusel kaetud, sest loeme seda enese teadlikuks ohtu asetamiseks. Juhul kui kindlustatu aga  juba viibib piirkonnas, kus kuulutatakse välja epideemia, on tervisekindlustuse alusel kaetud ka  koroonaviirusega seotud ravikulud ning vajadusel hilisemad lennupiletid.
 • Kui inimesel on ostetud ürituse ärajäämise risk enne 27.02.2020, annab see kaitse ka koroonaviiruse tõttu ärajääva ürituse kaitseks. Hilisematel, peale 27. veebruari ostetud ürituse ärajäämise riskiga kindlustustel kuvatakse poliisile eritingimus, kus välistatakse kahjujuhtumid seoses koroonaviirusega. Kõikidele muudele ürituse ärajäämise riskidele anname aga kaitse.

 

USALDUSVÄÄRSED ALLIKAD

Terviseamet jälgib epidemioloogilist olukorda 24/7 ja avaldab operatiivse info kodulehel SIIN

Välisministeerium

WHO

 

 

Info uuendatud seisuga 21.05.2020

1 KOMMENTAAR

 • Siret kommenteeris

  Teie reisikorraldajate info on vananenud! Nt Novatoursi ja Tez Touri kodulehtedel on info ka mai- ja juunikuu reiside kohta…st pakettreiside muutmise tingimused jms.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga