Go Traveli reisifilm: «Kon-Tiki»

Go Travel ja kino Artis on löönud käed koostööks ning alguse on saanud Go Traveli reisifilmi projekt, mille raames toome teieni rea filmisoovitusi rändurilt rändurile. Esimese pääsukesena kuulub sellesse sarja Artises 16. augustil esilinastunud ja mullu suurt tähelepanu pälvinud eepiline Norra seiklusdraama "Kon-Tiki". Soovitame vaadata!

Thor Heyerdahl (1914-2002) oli ilma kahtlusteta 20. sajandi teise poole suurim rändur. Ja kuna suuri maadeavastajaid meie aega enam kuigi palju ei jagu, on mõte temast üks suurejooneline mängufilm teha igati õigustatud. Heyerdahl nagu tema kaasmaalane Nansengi on ju mõjutanud mitut põlvkonda seiklushimulisi noori.

Kogu loo keskmes on Kon-Tiki – palsapuust parv, millega Heyerdahl koos viie kaaslasega sõitis 1947. aastal enam kui kolme kuuga mööda Vaikset ookeani Peruust Prantsuse Polüneesiasse. Ühelt poolt olid sel retkel tõsised teaduslikud ambitsioonid – tõestada, et migratsioon Polüneesiasse võis toimuda Lõuna-Ameerikast, mitte Kagu-Aasiast, nagu arvas ja arvab siiani enamik teadlasi. Teisalt aga ihkas ta lihtsalt populaarteadusliku populaarsust, sest ideed, mida ta tõestada püüdis, olid välja käidud juba enne, kui ta ise Okeaaniasse jõudis.

Olgu teadusliku tõsidusega, kuidas oli, aga vaieldamatult on Heyerdahli rännakutes ja isikus parajal määral intriigi, et sellest film vändata. Ja tõesti, Kon Tiki lugu on põnevam vaadata suurel ekraanil kui lugeda raamatust või vaadata omaaegset venivat dokfilmi (mis sai muide Oscari). Kuus meest, 100 päeva ja 7000 km imepisikesel parvel – pingeid jagub ja filmi vaadates igav ei hakka.

Pikemalt kirjutasin “Kon-Tiki” kohta Postimehe Tallinna-lehes.
Filmi kohta vaata lisa Artise kodulehelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga