Katarina ja L@ssie (t)öiste reiside nädalavahetus (2. osa)

10.novembrist kuni 13.novembrini matkasime L@ssiega mööda Eestit. Esiti koos teiste keskkonnaajakirjanikega, hiljem omapäi. Nelja päevaga läbisin mina 558 kilomeetrit, L@ssie mõnevõrra vähem. Leidsime parajal hulgal geopeituse aardeid, olime 24 tundi öömajata, mediteerisime ja hääletasime… Teiste sõnadega: reis oli täis huvitavaid pöördeid ja harivaid ekskursioone. Lahe oli!

Tallinna Keskkonnauuringute Keskus rõhub täpsusele

10. novembri hommikul kogunes seltskond ajakirjanikke Tallinnas Keskkonnauuringute Keskuses, et veeta taas kaks harivat päeva ajakirjanikele suunatud keskkonnakoolis. Seekordse teemana oli välja kuulutatud õhk ja õhureostus. Bioneeri kirjutajaid esindasime meie L@ssiega. Ajakirjanikke oli terve bussitäis ja paljudega neist olime me mõlemad eelnevalt juba tuttavad.

Pärast toekat hommikueinet saime Erik Teinemaa käest Keskkonnauuringute Keskuses teada, kui raskelt tulevad näiteks tolli jaoks mõeldud laboritulemused. Iga pisemgi liigutus on vaja dokumenteerida ja olla kindel oma tegutsemise õigsuses. Kõik tulemused peavad ju kohtulegi sobima.

Tõdesin, et minul laboriinimese kannatlikkust pole. Terved päevad katseklaaside ning masinate taga veeta oleks tõeline piin, eriti minusugusele rutiinivihkajale :D

Saime piiluda ka lõhnalaborisse, kus näidati haisutuvastamise masinat ehk olfaktomeetrit. Pidime kasutama oma fantaasiat ja kujutama ette, mil viisil plastiktorbikutes haisupiirkondadest õhk kohale tuuakse ja seejärel seda testitakse.

Uhkusega näidati meile liikuvat välilaborit, mille kohta osati pajatada nii mõnigi põnev seik. Nimelt on välilaborit kimbutanud nii vargad kui ka kättemaksuhimulised isikud…

Eesti Keskkonnauuringute Keskus (EKUK) on Eesti juhtiv keemiliste ja füüsikaliste laboriuuringutega tegelev ettevõte, mis teeb füüsikalisi ja keemilisi laborianalüüse ning geotehnilisi uuringuid. Kesklabori klientideks on eraettevõtted, üksikisikud ning erinevad riiklikud institutsioonid. Keskkonnauuringute Keskus on vastavate riiklike institutsioonide poolt määratud toidu- ja kütuseanalüüside volitatud laboriks ning reo- ja heitvee referentlaboriks. EKUK pakub väga laias valikus keemilisi ja füüsikalisi analüüse ning seotud teenuseid.

ALLIKAS: www.klab.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *