Katamaraan Nordea telesaade otsib seiklejaid 15

TV 3-e telesaade “Tätte ja Matvere imeline ilmareis” alustas Estonian Airi reisimänguga, mis on äärmiselt lihtne, kuid samas põnevust pakkuv seiklus. Igas saates saadame erinevasse sihtkohta kaks proovireisijat, kes asuvad teineteiselt mõõtu võtma. Neile ei anta kaasa reisiraha, nad peavad hakkama saama oma nutikuse ja varudega. Nende peamine ülesanne on filmida oma reisiseiklused väikese videokaameraga ise üles.

Võistlejad saavad igas saates kolm erinevat ülesannet. Esimeses saates sõitsid Reigo ja Andre Amsterdami, kus neid ootasid ees järgmised väljakutsed:

 1. Peamine ülesanne on leida sihtkohast kõige kaunima või põnevama (naise)nimega paat, jaht või laev.
 2. Lisaülesandeks on end aluse pardale munsterdada ja nõutada endale kaptenilt ärategemiseks mõni vajalik laevatöö (või koguni proovida ööbida pardal).
 3. Boonusülesandeks on leida sihtkohas üles vähemalt üks seal elav eestlane ja vestelda temaga merereisi, katamaraani Nordea teekonna või meeskonna, miks mitte ka ümbermaailmapurjetamise teemal. Keelata ei saa ka vana käibetõe äramärkimist, mida nentis juba Hemingway – igas maailma sadamas leidub vähemalt üks eestlane.

Ülesannete eest annab järgmises saates punkte stuudiopublik ehk meie mornid maarotid, kes hindavad, kumb võistlejatest lahendas ülesandeid paremini, vaimukamalt või muhedamalt. Stuudiopubliku südame võitmine on peamine edu garant, võisid juba vana-rooma gladiaatorid kolosseumi võlvide vahelt lugeda.

Reisile saavad kandideerida kõik soovijad. Selleks tuleb teil kirjutada oma nimi ja kontaktandmed aadressil info@ilmareis.ee ja lühike põhjendus, miks just teie peaksite seiklusreisile minema.

Hooaja lõpus selgub kõigi erinevate saadete võitjate vahel üldvõitja, kes saab auhinnaks lõbureisi Nordeal 2012 aasta suvel.

15 kommentaari

 • Ruth kommenteeris

  Väga lahe ettevõtmine. Aga kardan, et ise olen selliseks väljakutseks liiga “jänes”. Oleks ju piinlik, kui õnnestuks paadisõit välja kaubelda ja siis tuleb tuuleke ning olengi rohelise näoga merehaige ja seikluse filmimise asemel katsun enda sisikonda sees hoida :S Järgi proovitud kahel korral – kord sattusime Naissaarelt tormiga tagasi tulema ja viimati sel suvel Aegnalt tulles oli tuuleke, mis tegi paraja loksu. Aga igasugune karusellitamine on mulle juba lapsest saadik vastukarva. Kui teaks, et üritus toimuks maismaal, siis võiks ju proovida 😀

 • Reigo kommenteeris

  Videoturunduse tiim koosseisus Reigo & Andre said laupäeval, vähem kui 20 tundi enne väljalendu teada, et pühapäeva hommikul on minek Amsterdami ja ülesanded olid ülalmärgitud. Väike stardivideo sai selline: http://www.youtube.com/watch?v=INazJuODxew

  Oli päris põnev ettevõtmine sest aega oli vaid üks päev, ülesanded väljakutsuvad ning pealegi pidime omavahel hakkama ka võistlema. Üritus tipnes mingis laevas, kus õhtuse ürituse käigus korraldas rahvusvaheline seltskond Jaanile ja Markole ühe laulupeo, aga seda, kuidas kogu seiklus välja nägi ning kuidas eestlaste otsingud edenesid, näeb juba saatest.

  Sel reedel kell 21:00 antakse TV3 start, järgmisel reedel näeb ja saab hinnata reisi videokokkuvõtet. Teeme omaltpoolt ka pikema kokkuvõtte, kuid seda alles peale telesaadet (link tuleb: http://videoturundus.ee esilehele)

  Ruthile teadmiseks, et suurema osa ajast olime siiski maapeal ning rahulikus sadamas paadis ööbimine ei tee kedagi merehaigeks. Soovitame kindlasti osaleda!

  Tehnilised lisasoovitused:
  – kaasavõetaval kaameral peaks olema mini-tripod (ehk jalg) mida on mugav käes hoida või alusele sätitada.
  – kui võimalik, siis kaameral peaks olema varustatud lainurk läätsega, sest lähedalt filmides jääb muidu ainult nägu peale.
  (Meil olid kaasas oma kaamerad, võimalik, et tulevastele reisijatele pakutakse varustust saatemeeskonna poolt)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Päris hulljulged inimesed peavad need olema.. mina ka liialt jänes..

 • Kale kommenteeris

  Poistel on Panama juures probleemid! Panama rannavalve sai Nordealt täna umbes 6:25 Eesti ajajärgi hädasignaali. Hoiame pöialt, et midagi tõsist ei ole!!!

 • kadri kommenteeris

  Päris äge ja seiklusterohke tundub see pakkumine aga ise küll ei julgeks minna…..liiga arg sellesk:)
  Aga eks leidub selliseid inimesi palju,kes just selliseid seiklusi otsivadgi:P

 • timmu kommenteeris

  ülikõva, ilus paat.

 • Jaanus kommenteeris

  Hea meelega võtaks sellise ndalase reisi ette, kui pikemalt, siis jääks ju kõik sellised tööd tegemata http://www.youtube.com/watch?v=PicTMNee6Yk

 • Ruth kommenteeris

  Kui saabub aeg Baleaaridest rääkida, siis mina olen valmis Mallorcat tutvustama 😀 Väike kokkuvõte siinsamas blogis ka tutvumiseks üleval.

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Olen vahepeal olnud Gomaailmast eemal ja peaaegu selle paiga unustanud, aga nüüd siia tagasi tulles on mu rõõm suur, nähes uusi kommenteerijaid ja aktiivsemat elu siin lehel 🙂
  Ruth, jääme siis Sinu Mallorca lugu ootama 🙂

 • Reigo // Videoturundus.ee kommenteeris

  Täis- ja televersioon Estonian-Airi esimesest reisimängust “Tätte ja Matvere ilmareisi” saates: http://videoturundus.ee/tatte-matvere-ilmareis/

  • Ruth kommenteeris

   Vaadatud nii täis- kui televersioon. Ajas meele ärevaks 😀
   Aga saatelõigud, kus väga ilmekalt merehaigust kirjeldati, võtsid osa entusiasmist jälle maha.

 • Ruth kommenteeris

  Aitäh, Reigo! Juba enne Su viimast kirja olid mu siseheitlused lõppenud ja kiri meeskonnale teele saadetud 😀 Mu tütar arvas ka, et kaotada ei ole ju midagi, võita aga küll – kui mitte muud, siis üks täiesti uus kogemus. Ja võib-olla tuleb boonusena mõni selline koht, kus ei olegi endal veel õnnestunud käia. Ja neid kohti on ikka oi-oi kui palju.

 • Ruth kommenteeris

  Tänaseks päevaks siis tehtud see asi 😀 Ilmareisil käidud ja merehaigeks ei jäänudki, kuigi peab mainima, et paadisõidul, mille ette võtsin, loksutas käidud koha kohta päris kenasti 🙂
  Aga siinkohal tänusõnad Reigole!

 • Ruth kommenteeris

  Ilmareis & Co tänasest jälle TV3 ekraanil 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga