Kariibimere kruiis maailma suurima hiiglasega 7

Augustis käisime seilamas Ameerikas Lääne-Kariibi kruiisil, Royal Carribeani maailma suurima laevaga Allure of the Seas. Laev mahutab ligi 9000 inimest, nendest 6400 reisijat. Laeva pikkus on 370 meetrit ja laius 56 meetrit. Laev valmistati Soomes, Turus. Selline hiiglane, et lausa uskumatu, kuidas ta vee peal püsib. Järgnevalt lühidalt koos illustratsiooniga kruiisist.

7 KOMMENTAARI

 • Maarja Puniste kommenteeris

  Aaaaa, vat nüüd ma sain ka lõpuks aru, miks nii paljud inimesed kruiisidel käia armastavad:D Mul endal hakkas juba Rootsi laevas ööbides natuke paha ja mõtlesin, et MIKS teised tahavad mitu nädalat kuskil ookeanil õõtsuda?!:D Aga nüüd ma saan aru. Sellisel laeval ja sellistes paikades õõtsuks ma nädalaid!:)

  • Agnes kommenteeris

   See ei õõtsu kuna sellel on spetsiaalne tasakaalustamise süsteem 🙂 Maarika, minu teada on laeval 17 korrust kokku, 15-s on päikesetekk ja see linnulaul tuleb ka paraku kõlaritest 🙂 Olin ise Turus selle laeva ehitamisel tööl, samuti ka Oasis of The Seas laeval, mu mees oli seal aga ventilatsiooniruumide ehitamise peal töödejuhataja 🙂 Läks kuskil 2 kuud enne kui sai laeva päris selgeks, tohutult suur on ta küll!

   • Maarika kommenteeris

    Vaatasin igakaks juhuks lausa kataloogist üle. Laeval on ikka 18 tekki. 17-ndal on baar, kirik ja kajutid. 18-s on laeva tagaosas, korstna ümber, kus on luksuskajutid ning keskel on laeva tehniline osa.Päikesetekke on kaks 15 ja 16-s tekk. Basseinid ja mullivannid on 15-l tekil, 16 tekk on puhas päevitamise ja jalutamise tekk. Mis puudutab linnulaulu, siis arvasime samuti, et laul tuleb kõlaritest, aga televiisorist näidati, kui botaanikaaeda toodi palme ja linde. Läksime siis kohe eraldi vaatama, tõesti linnud lendasid ringi. Ma ei vaidle, kui lisaks ka kõlaritest tuli linnulaulu, aga linnud olid olemas. Meie suurim elamus oli see, kui viimasel kruiisipäeval päästekopter viis ära laevast haige. Haige oli aheldatud kanderaamile ja tõmmati trossiga kopterisse.

 • Maarika kommenteeris

  See laev küll ei õõtsu. Ei saa arugi, et laeval oled, pigem ikka on ta nagu kompaktne linn erineva tärni hotellidega. Kajuteid on ju rõduga, aknaga ja ka ilma aknata. Arvan, et vast väga suure tormiga võiks ta natuke kõikuda.

 • akaasik kommenteeris

  Mitmed tasemel pildid!!

 • Agnes kommenteeris

  Siis kui laev käis proovisõidul, jäi see tormi kätte ning lained olid kuni restorani akendeni, ja üks päästepaatidest lendas minema – need ju ka seal jõhkralt suured, nagu minikaatrid 🙂

 • Maarika Kukk kommenteeris

  Vaatasin järsku, et blogiklubi poolt on teemaks pandud Lõuna Ameerika. See küll õige ei ole .Tegemist on ikka Põhja ja Kesk Ameerikaga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *