Kaks Kanget Sovjetistanis – reis algab!

Tuntud telenäod ja seiklejad, Kahe Kangena tuntud Teet Margna ja Kristjan Jõekalda lähevad taas reisile!

Sel korral võetakse ette Kesk-Aasia riigid, reisi juhib nagu ikka rännumees Tiit Pruuli.

“Tee viib endistesse Kesk-Aasia liiduvabariikidesse, mille mitmetahuline aja- ja kultuurielu võib esimesel hetkel silme eest kirjuks võtta. Püüame seda maad avastada avatud meelte ja kogenud giidide kaasabil,” ütleb Tiit Pruuli.

“Meid ootab neli riiki: Kasahstan, Kõrgõzstan, Tadžikistan ja Usbekistan, mida keegi tark Rootsi onu on oma raamatus nimetanud ka Sovjetistaniks!“ kinnitab Jõekalda. Kolmenädalase reisi kõrghetk peaks saabuma Maailma Nomaadide Mängude ehk kohalike olümpiamängudega, kus ei võistelda odaviskes ega tõkkejooksus, vaid püütakse säilitada ammuseid kombeid ja traditsioone ratsutamises ja võitluskunstides.

“Lisaks plaanime külastada Astana ulmelinna ja iidset Samarkandi, süüa lambasilma, kihutada mägijõgedel paadiga, rännata Siiditeed ja Pamiiri maanteed mööda, elada kaasa nomaadimängudele ja palju muud,” täiendab Tiit Pruuli.

Retk saab olema täis kontraste, nõukaaja vaimust tõelise tehnoloogilise ulmeni, kõigest kogetust sünnib ka 12-osaline telesari „Kaks kanget Sovjetistanis“. Saatetiimi kuuluvad peale Margna, Jõekalda ja Pruuli veel operaatorid Janar Volmer ja Villem Tarvas.

Väikeseid vihjeid, mida saatest oodata, leiad paari lähema nädala jooksul siitsamast live-blogist. Hoia pilku peal!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga