Jurmala veekeskust meenutades 10

Võin Jurmala veekeskust soojalt soovitada. Keskkoolis sain kooliga tublide laste reisile ning seda käiku ei kahetse kohe üldse! Bussireis Põhja-Eesti rannikult Jurmalasse võib tunduda küll heidutav, ent pole midagi, mida ei raviks hea seltskond. Samuti mulle tundub, et kooli poolt oli ka veekeskuse pilet, nii et enese mureks jäi vaid ülesärkamine ning taskuraha (mis kulus Alfa keskuses, kui ma õigesti mäletan).

Teele asusime päris varajastel hommikutundidel, sest ettenähtud oli päevane saabumine veekeskusesse. Kuna tol ajal ma veel bussides magada ei suutnud, kujunes sõit väga pikaks aga kooliaegsed ekskursioonid on tõestanud, et bussi tagumises otsas istudes on alati huvitav. Nii seegi kord sai end kõikvõimalikel viisidel lõbustatud – laulmine, kaardid, jutlemine ja lollitamine.

Kohale saabudes oli eriti armas meile kaasapakitud lõuna. Kunagistelt Kose ja Keila laulu(tantsupeo päevilt mäletan, et alati oli mingi pakike – limonaad, saiake ja võileib. Seekordki ei pidanud pettuma – moonisai ja burger, mitte mõni jube kiirtoidukoha oma aga meie toredate kokatäide valmistatu. Peale väiksest kosutust läksime seltskonnaga oma käepaelu nõutama. Sel ajal ma olin vähe ujumisparkides käinud ja alati oli mul käepaelaga mingi jama olnud. Nõnda valmistasin ka Jurmalas end juba vaimselt ette järgnevateks takistusteks aga ei midagi! Vedas.

Veekeskuses eneses jagus avastamist küllalt, suured-suured veetorud ning kummisõidukid, millega neist alla kihutada. Väga mõnusad atraktsioonid, mis tekitavad isu veeparki lustima minna. Kui varajasemalt ei osanud Pärnu veepargist paremat tahta, siis Jurmala andis minu jaoks silmad ette küll. NIng mulle tundub, et tegelikult peakski millalgi sinna mälu värskendama minema. Soovitan soojalt kõigile!

Peale veekeskust sai ka suuremas kaubamajas käidud, selleks oli nüüd mälu järgi Alfa keskus. Sellest suuremat ei mäleta, kui et sain endale õlakoti, mis teenid mind ustavalt aastaid. (pilte taaskord pole, kuna 11.klassis ei vallanud sellist tehnikat nagu digikas).

10 kommentaari

 • Pauliine Klaveriratas kommenteeris

  Mäletan!

 • Maarja . kommenteeris

  Jurmalas on kuumad päevad, nii räägitakse;)

 • Pauliine Klaveriratas kommenteeris

  ma olen nüüd kuss.

 • kadri kommenteeris

  Suvel on plaani võetud ka koos mehe ja lapsega sinna minna…..loodame,et saame vahva elamuse(serenas,auras ja muudes veekeskustes käidud.)

 • Ruth kommenteeris

  Kui ma nüüd õieti aru saan, siis käib jutt Livu Akvapargist, mis asub Jurmala äärelinnas? Kui jah, siis veepargi enese mõnud on proovimata, aga öömaja oleme seal saanud küll 😀 Minu Lätimaa jutuski peaks sellest kirjutatud olema.

 • Maarja . kommenteeris

  Täpselt sellest jutt käibki:)

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Isegi seal käinud ja tõesti-ei pidanud pettuma, soovitan soojalt 🙂

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Eriti ere mälestus on sellest veetseepotilaadest atraktsioonist, kus lähed sõna otseses mõttes veega alla, võib sõbra ka kaasa võtta 😀
  Ja loomulikult see hüperkiire toru, kuhu ma sattusin suu lahti sõitma, kaks päeva oli kopsus kloorivett pärast 😀

 • Maarja . kommenteeris

  Jepp, täpselt, kaks kõige toredamat asja 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga