Iseseisvuspäeva ilutulestik USA-s 10

Loomulikult omaette vaatamisväärsus on iseseisvuspäeva ilutulestik Ameerikas. Siin on selline asi, et uuel aastal rakette ei lasta, aga seda tehakse hoopis iseseisvuspäeva puhul. Vähemalt korra aastas lasevad ikka rakette.

Tasub kindlasti seda sündmust vaatama minna. Et seda teha peaks lausa terve päeva planeerima ning varakult omale parimad kohad välja otsima, kuna õhtupoole on osad tänavad juba nii hõivatud, et politsei ei lase sinna inimesi enam juurde. Meil sõbrannaga juhtus selline naljakas lugu sel ajal. Olime ennast juba ilusasti sinna kõnniteele sisse seadnud, pikniku asjad väljas ja ootasime seal. Siis loomulikult vaja wc-sse minna, aga ega seal lähedal siis midagi polnud ju. Mina jäin meie kohta hoidma ja sõbranna läks siis vetsu otsima. Ja siis kui juba pea kaks tundi oli märkamatult möödunud hakkasin muretsema, et kuhu ta nüüd ometi jääb. Kui mu sõbrants umbes 4 tunni pärast tagasi tuli rääkis ta, et alguses ta seisis mitmes järjekorras mingis baaris ja siis kui tema kord tuli, siis tuli barmen või omanik ja ajas ta minema, kuna wc on AINULT klientidele.

Ning loomulikult jättis mu sõbranna oma telefoni ja rahakoti minu juurde. Lõpuks oli ta sattunud mingisse gey baari mitu blokki eemal ja lihtsalt sinna sisse jalutanud ning baarmenile öelnud, et sorry, ma olen alaealine ja raha mul pole, aga kas ma palun saaksin wc-d kasutada. Seekord läks õnneks. Ja tagasi tulles oligi highway, kus ma teada ootasin, nii pungil rahvast täis, et sinna enam inimesi juurde ei lastud. Siis oli tal tükk seletamist erinevate politseinikega, et tal asjad siin ja sõbranna ees ootab- mis oli loomulikult levinuid valejutt, et sinna pääseda. Meie olukoras aga halenaljakalt tõsi. Aga lõpp hea kõik hea. Ta sai kenasti minu juurde tagasi ning õhtul poole üheksa ajal nautisime 40 minutit kestvat ilutulestikku jõel.

Igatahes same siia maani naerda, et millised seiklused võivad juhtuda täiesti lihtsal põhjusel. Aga see päev jääb meile alatiseks meelde. Väga loodan, et õnnestub veel tulevikuski oma silmaga iseseisvuspäeva ilutulestikku Ameerika Ühendriikides vaadata. Igatahes, kui keegi satub sel ajal- neljas juuli siis- kusagile Ameerika suurlinna, siis kindlasti tasub ilutulestikku vaatama minna. Soovitan.

10 KOMMENTAARI

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Vägev 🙂

  • Ene Read kommenteeris

   Lastakse ikka rakette ka aastavahetusel, aga kindlasti on Iseseisvuspäeva ilutulestik võimsam. 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Njaa..mäletan kui rääkisid mulle aastavahetusest:D siis tundus see jah suht päris pointless..Aga 4 juuli wow;) pildid on juba vägevad..ja kui kujutada ette, et seal on veel meeletu rahvas, ning möll..awwh…tahaks ka ausalt:)

 • Debi kommenteeris

  tead mann, ykspäev me lähme teeme maailmale tiiru peale :D:Dhakka raha koguma…irw

 • Ove Kangur kommenteeris

  Hei,

  mul just plaanis see aasta seda ilutulestiku vaatama sattuda 🙂 Kas sa oskad öelda kus seda kõige parem vaadata võiks olla ja mis ajal peaks juba kohale minema, et tänavad juba inimeis täis ei oleks? Kiire otsing netist pakkus välja sellised kohad: West Side Highway ja 12th Avenue 23rd ja 59th tänava vahel, 54 ja 84 kai ning Hoboken New Jersey’s…

 • Debi kommenteeris

  meie käisime seda vaatamas west side highwayl, kui ma õigesti mäletan..ja ma arvan, et me suundusime sinna juba 5-6 tundi enne ilutulestikku…sest paar kolm tundi on vast juba veits hilja..

 • Debi kommenteeris

  idakaldal, Delaware kandis siis, ma küll ilutulestikku uuel aastal ei kohanud. mulle isegi õeldi, et selles osariigis näiteks on rakettide ost-müük keelatud ja sellega soes ka rakettide laskmine..kuigi Pensilvaanias oli ostu värk legaalne, aga muus ma pole kindel.

 • Terje kommenteeris

  Hahaa 😀 Vähemalt lõppes kõik õnnelikult 🙂

 • Anu kommenteeris

  kindlasti väga lahe kogemus:D

 • Debi kommenteeris

  lõppes jah õnnelikult, seiklus missugune..:D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *