Hüvasti Koh Samui, Hüvasti White Sand 8

Maagiline paik, mis tungis sügavale hinge! Liig raske on asuda taaskord kott seljas teele.... Niisiis, 22. ´st oktoobrist, mil plaanisin Koh Samuilt jalga lasta, on märkamatult saanud 6. november ! Selles võimsal tormiööl kirjutasin restorani teadetetahvlile kuupäeva 02.11.2010 ja pisikommentaari. Täna juhtis Julie mu tähelepanu, et kuupäev endiselt seal ja viskas nalja, et see puhtalt minu pärast....et mul oleks ikka mõtteis, et iga päev on teine november, seega ei pea ma veel mõtlema asjade pakkimisele ja lahkumisele ning oleksin edasi kallis perekonnaliige. Kaval plaan küll.... :)

Muidugi ei sooviks ma White Sand Bungalow´st lahkuda, siin on kõik olnud lihtsalt maagiline ja kirjeldamatu, esimesest hetkest peale, mil surusin Kerry kätt öeldes:”I´m in….” Ise nad vihjavadki White Sand nimele…..millel tundub tõsi taga olevat. Kõik me siin valget verd, omad ja usaldusväärsed. Absoluutselt igaüks meist ses nö kommuunis teab väga hästi tunnet, mis siin valdavaks saab ja seega üldse ei imesta, et paljud on siia aastateks pidama jäänud…..või siis tullakse kaugelt Euroopast mitmekuulisele puhkusele ja ikka siia samma….White Sand´i  Julie Ja Kerry juurde….
Aga ma teadsin, et minu seiklused jätkuvad ühel hetkel nii või teisiti ning täna pakkisin oma elamise kokku, et hommikul 7.30 hakata taas jändama ja kauplema soodsa kohaliku bussi hinna üle, sealt edasi bussipilet tagasi Phuketisse ning Phuket Townist omakorda Patong Beachile. Miks selline äkk otsus lahkuda ? Hmm..lihtne…mu kallis sõbranna Gerly koos Silveri ja venna Germoga saabusid Taimaad kolmeks nädalaks avastama. On neil muidugi äpardusigi juba juhtunud…märksõnaks ROLLER ! Ja pidustustest ei tundu neil puudust olevat…hahaa

Mis me koos edasi teeme, pole veel kindel, seega ongi põhjust aeg ajalt taas mu blogilehte sirvida ning uusi muljeid lugeda 🙂 Koos saab meil veedetud 6 pikka päeva ja ööd, sest täna bookisin oma eluseikluse uue sihtpunkti 14.´ks novembriks. Või noh mis uus ta nüüd on, heh, lendan lennujaama, kus maandusin 25. august 2009 ehk Sydeny 🙂 Olen vähemalt kolm päeva oma pead murdnud ja liialt palju tunde läpaka ees veetnud, mille üle üldse hea meel pole, et suuta langetada just parim otsus oma edasisele käekäigule. Võimalusi ju oioi kui palju.. Ja siia kõrvale siis ka lennupiletid ise. Kuna jätnud kõik suht viimasele hetkele, siis muidugi superpakkumist ma enam ei leia kuskilt, kuid hinnakõikumisi siiski esineb mehiselt. Ja muidugi mu enese soovid …. :

* Kaua olla koos Gerlyga, nädal – kaks ?

* Millal ma mõtlen tööle asuda, millal oleks see tagumine aeg, millal kõrghooaja suhtes see õigeim aeg?

* Kas võtta otselend läbi ebookings.com, mida kommentaaride alt kiidetakse ja laidetakse?

* Minna bussiga Kuala Lumpurisse, lennata Sydney´sse ja sealt edasi mu lõpp sihtpunkti ?

* Lennata Phuketist või Bangkokist läbi Perthi Sydneysse ja siis edasi…. ?

* Kas bookida connected flights või otsida seda soodsaimat hinda, aga sel juhul läbi erifirmade, mis seab suure riski, kui üks lendudest hilineb vms?

*Kas vajan turistiviisat Austraalia jaoks, isegi kui istun ainult lennujaamas ?

*Kas veeta hoopis mõned kuumad suvepäevad Sydneys….vaadata üle tuttavad näod ning võtta veel viimast rannamõnudest enne, kui käed taas tõiseks saan ? Ühesõnaga kõik see on mu peas edasi-tagasi end keerutanud, hulluks ajanud ja otsust edasi lükanud, kuni tänaseni. Tegin südame kõvaks ja Phuket –  Sydney saab toimuma nädala pärast, kuna just tollele kuupäevale sain siiski ka suht mõistlikku hinna, 11 950 bahti. Sydneys veedan mõned x päevad ja siis lendan edasi kolme tunni kaugusele Christchurc´i 🙂 , kus ootamas uus maailm….
Muidugi saab esialgu rahalises mõttes kõik shokeeriv olema, kuna Tai muinasjutuliselt odav elu on mind tugevalt hellitanud.

Näiteks sain sõbralt info, et Sydney lennujaamast võta siis 17 AUD eest bussi citysse…ou mai gaaaaad !!! Selle raha eest saaksin ma siin 13 korda oma lemmik suppi süüa ja päriselt !!! Kõik tuleb ümber mõtteis organiseerida, sest vastasel juhul kahaneb kontonumber üllatavlt libedalt….

Aga olgu siis! Torm on nüüdseks vaibunud, täna nägime ka päikest, nii et kõik on normaliseerunud….Ja laevaliiklus toimib, seega parim aeg lahkuda on just HOMME. Seda tunnet, mis siit sain, ei unusta iial….Ja südamest loodan, et tee mind tagasi toob.
Kui keegi on sattumas Koh Samuile, soovitan soojalt Lamai Beachil asuvat White Sand Bungalow….Hind ja kvaliteet, floora ja fauna….SUPER !!! Jagan kontakti ka….

Mõnusat laupäeva jätku ja uute kohtumisteni 🙂

8 kommentaari

 • Marilin kommenteeris

  Hämmastav.. Elu austraalias on ikka täiega chill..mul niipalju sõpru seal ja kõik räägivad, et elu kui lill;) Kui tööd teha korralikult siis saab ikka päris korralikult hiljem puhata ka:) tahan ka sinna..

 • Anneli Tammiksalu kommenteeris

  Austraalia on lahe ja, aga minu jaoks on paremaid paiku maailmas ! Sõltub, mida keegi soovib leida..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Väike vahepala looke.. aga andis ülevaate siiski Su tunnetest 🙂

 • Anneli Tammiksalu kommenteeris

  Ma ei seagi eesmärgiks alati midagi pikka ja sügavat kirjutada…vahel tulebki ainult paar rida…tahaks rohkem rõhku sellistele lugudele ka panna, aga rännates on kõigega suht keeruline…oled kuskil metsas…pole ju võimalust

 • Siiri Kuus kommenteeris

  tubli oled 😉

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  hea lugemine 🙂

 • Birgit kommenteeris

  Tere Anneli!
  “Kui keegi on sattumas Koh Samuile, soovitan soojalt Lamai Beachil asuvat White Sand Bungalow….Hind ja kvaliteet, floora ja fauna….SUPER !!! Jagan kontakti ka….”
  On plaan sinna sattuda veebruari alguses ning sinu kirjelduste järgi sooviks seal 6 päeva veeta. Kas saaks selle majutuse täpse nime ja kontakti? Suured tänud ja mõnusat seiklemist!

 • Anneli Tammiksalu kommenteeris

  Tere Birgit, ma pole ammuilma siia jõudnud, seega pole varem vastanud! Kui ikka veel Koh Samuile minemas…Koht asub Lamai Beach´il, nimeks ongi Whitesands Bungalow…On ka mul tel nr, kuid ei anna pead, kas see ka ikka aktiivne. ( o77) 424 298
  Ma usun, et taksojuht teab ikka seda kohta, või teise variandina mine käi läbi turismifirmast, neid seal iga nurga peal! Peaasi et oled ikka Lamai Beach´il…seal peaks olema ka üks prantsuse mees, Roger, kes räägib ka eesti keelt, sest oli omal ajal siinne pruut tal 🙂 Kui teda kohtad, anna tervitused edasi….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga