Hurghada – turistide ja kohalike põimunud elu 34

Veebruari aluses, talve kõige külmemal ajal sai jälle terve perega asjad pakitud ja juba teistkordselt Hurghadasse põrutatud. Kuna eelmisel korral said Vana-Egiptuse pärilid vaadatud, siis seekord piirdusime ainult Hurghadaga, kus puhkasime ja tundsime elust mõnu. Seekordseks peatuspaigaks oli Sea Gull Hotell & Resort, Mis oli väga hea asukohaga, Sakkala peatänava ääres. Üldiselt oli reis super, kui arvata välja jube külm tuul, mis meid terve selle nädala piinas.

Sea Gull Hotell oli hea, aga selle suureks miinuseks oli liiga palju venelasi, kes absoluutselt käituda ei osanud. Veel häirisid ka animaatorid, kes olid liiga aktiivsed. Kui ma ütlen ära, et ma ei taha nendega kargama minna, siis ma tõsiselt ei taha ja ei ole mõtet karja rahvaga ümber seista ja nuiata.

Tuba oli seekord väga hea, suur, ja ma sain isegi voodis magada. Ette oli nähtud välivoodi, aga õnneks olid all repceptionis toredad onud, kes halastasid mu peale. Ainus asi toaga oli see, et tuba oli tänava poole. Kes käinud Egiptuses teab mida see tähendab… Autojuhtidel on seal maal põhitegevuseks signaalitamine ja ega kohe peatänava ääres siis kerge elada polnud. Toa vahetamisega ma nõus polnud. Teiselpool maja kolmeseid tubasid ei olnud ja see oleks tähendanud välivoodis magamist. Tänavamüra vastu aitas väga hästi konditsioneeri tööle panek. Selle mürin summutas kõik muu. Õnneks olen mina hea unega ja minul probleemi polnud.

Esimesel õhtul kõndisime kohe uude sadamasse. Minu arust oli see väga võlts. Mulle meeldivad prügi ja hurtsikuid täis kohad seal palju rohkem, kuidagi tõelisem ja palju rohkem egiptuslikum.  Euroopaliku sadama kõrval oli kohe kohalike kalaturg, see oli juba midagi mulle. Kõik see räpasus, hais ja need suured kalad, see oli vägev.

Kõige vägevam reis meil sellel aastal oli Sharm el Nagasse snorgeldama. Sealsed korallid ja kalad on vapustavad, ei ole sellised värvituks muutnud nagu kohati keset merd, kus turistide hordid snorgeldamas käivad. Asi tõenäoliselt ka selles, et sellest kohast väga palju rahvast ei tea. Meiegi sattusime sinna kogemata. Aga enne sinnajõudmist juhtus veel midagi.

Meie gruppi pidi juurde tulema rahvast ka Hiltoni hotellist, aga Egiptuses juba on nii, et suurfirmad ei lase oma hotelli rahval osta tänavalt ekskursioone, sest oma hotellis müüakse ju samasid ekskursioone, aga mitu korda kallimalt. Nii me passisimegi seal üle tunni aja ja vaatasime kuidas nad üksteise peale karjusid ja lõpuks isegi kättpidi kokku läksid, elamused missugused.

Kui lõpuks kohale jõudsime läksime kohe snorgeldama. Nagu alati seal, saime meie kui eestlased jälle eriteeninduse osaliseks. Kuna snorgeldamas käisime ainult mina ja ema, isa ei tulnud mitte üritamagi, siis otsiti emale üks kohalik instruktor ja mina sain meie giidi endaga. Ülejäänud pidid ise vaatama kuidas hakkama saavad. Kuna ema andis suht ruttu alla, siis sain mina endale kaks instruktorit. Ausalt öeldes oli see väga väsitav, sest kui kõik teised oli ammu juba veest väljas tassisid nemad mind ikka veel ühe riffi juurest teise juurde. Ise ma seal peaaegu  üldse ujuma ei pidanud instruktorid hoidsid kätest kinni ja vedasid.

Samal õhtul saime aga veel suurema elamuse, see oli midagi sellist mida Eestis juba ei näe, nimelt Egiptus võitis jalgpallis Aafrika Rahvuste karika. See oli vägev, mis pärast seda toimus. Kohalik rahvas jooksis mööda tänavaid edasi – tagasi, tänavad oli kinni, poed pandi kinni, kõik tantsisid tänaval ja lehvitasid lippudega. Ema oli mul muidugi juba paanikas, et nad panevad nii linna põlema, sest kui üks mees vehkis tulega ja teine lipuga, siis nii mõnigi lipp läks nii põlema. Igatahes oli see üks vägevamaid elamusi üldse.

Järgmine päev käisime allveelaevaga sõitmas. Emale ja isale see väga meeldis, aga mulle tundus kuidagi lapsik ja snorgeldamisega ei andnud võrreldagi.  Hiljem õhtu poole kõndisime Village Roadile. Selle tee peale jäi meie eelmise aasta hotell La Perla, kus ka üks väga tüütu tüüp, kes mind naiseks lootis saada. Minu õnnetuseks seisis ta väljas hotelli ees ja  tundis meid juba kaugelt ära ning tuli kohe rääkima. Mina kõndisin ülbelt eest ära ja ei teinud väljagi temast. Rääkis siis ema – isaga. Käis päris pikalt nendega kaasa, ma läksin üksi ees ära, õnneks sai aru, et ma ei kavatsegi temaga suhelda ja läks tagasi. Village Road mulle ka siiani ei meeldi, liiga euroopalik ja ainult turistidele mõeldud. Kaubelda seal ka väga kusagil ei saanud. Viimane oli muide sellel reisil minu lemmiktegevuseks.

Järgmise päeva passisime niisama rannas ja käisime kohalike linnaosas El Daharis, vot see on tõeline Egiptus juba. Terves linnaosas olime vist ainasad valged inimesed, kõik vahtisid meid nii, et tekkis kergelt selline loomaaia tunne. Käisime ka  kohalike puuviljaturul, see oli lausa omaette elamus, kõik see räpasus seal ja need müüjad. Pooled neist olid laksu all. Turul müüdi vabalt nn “laksu seeni” ja kõike muud sellist, näiteks tuldi tänaval juured pakuti osta hašisit.

Järmisel päeaval käisime safaril, sõit sinna oli ikka väga jube, sest autojuht oli meil väga hull. Kohapeal sõitsime kaamelitega ja vaatasime natuke kohalike elu ja tulime tagasi, sest show jäi ära külma tõttu. Oli tõesti väga-väga külm. Tagasi sõites oli meil õnneks vähemalt normaalne autojuht. Õhtul pidasime veel ema sünnipäeva. Seekord oli hotelli poolt talle lausa väike tort. Kelnerist oli mul küll kahju, kes pidi poole 12 meid hotelli fuajees ootama.

Reedel vedelesime jälle niisama rannas ja tegime viimased korralikud shoppingud. Kuna mul oli juba tõsiselt kopp ees hotellis passimisest käisin õhtul üksi showd vaatamas, hotelli animatsiooni tiim oli välja mõelnud 5 päris naljakat etteastet. Viimasel päeval veetsime jälle hommiku rannas ja peale check-outi käisime veel shoppamas ja söömas.

Põhiline tegevus sellel reisil oligi siis kauplemine. Isa ütles, et ma olen valge juut oma kauplemise pärast. Näiteks kella ja prillide eest küsiti mõlema eest 35 dollarit aga mina kauplesin kella 3 ja prillid 5 dollarile. Näiteks kui püksirihmu ostsime, siis alguses küsiti ühe rihma eest 110 kohaliku raha, pärast kauplemist oli tüüp nõus andma 3 rihma 100 kohaliku eest, nii et kauplemine seal maa ikka iga asja juures põhiline.

34 KOMMENTAARI

 • Marilin kommenteeris

  väga hea jutt:D Selles on sul tõesti õigus et kauplemiseta seal ei saa:D

 • Maarja Lainevoog kommenteeris

  🙂

 • Kaseke kommenteeris

  Hehe… Me just tulime kui pärast seda tagasi kui egiptus võitis veerand finaalis algeeriat.
  See oli ka elamus arvestades seda vaenu mis kahe riigi vahel oli.
  Elasime Aqua funnis – aga lahe. Meri ka seal supper.
  Ootan juba millal tagasi :=

 • Ruth Kaldma kommenteeris

  Tore oli lugeda 🙂 Meie jaanuaris minemas esimest korda Hurghadasse. Tahaks neid “pärleid” ka näha, mis Sul juba vaadatud.
  Hea oli lugeda, et jäid hotelliga rahule. Meie tulevane hotell ka kesklinnas, kaardi järgi üsna Sea Gulli lähedal. Eks selle kesklinnas oleva hotelliga tulebki meluga arvestada vist.

 • Liska kommenteeris

  Kesklinnas ööbijad peavad arvestma jah, et seal väga palju rahu ja vaikust ei saa.

 • Siiri kommenteeris

  Kadestan veidi- heas mõttes 🙂 Pole veel ise kusagile saanud 🙁

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Oot.. misasja.. Nautisid räpasust???

 • Siiri Kuus kommenteeris

  No ma oleks ülimalt happy kui mul 2 instruktorit mind veaksid 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Kui me sharmis käisime siis meie merereisil oli 1 instruktor.. esimestel kordadel käis enamus rahvast snorgeldamas..viimases punktis olime mina ja onu naise õde, ja 2 onupoega kes ainult ujumas ja snorgeldamas käis.. ning lõpuks oli nii et see kutt võtis meid 2 kaasa ja viis meid sellisese koralli kohta et kui vees oleks saanud ahhetada siis oleks vist ainult ahhetanud… Igastahes meie lõpetasime snoreldamise siis kui laeval mootorid töötasid ja ankur oli ka juba ülesse keritud:D ning see ilusate silmadega poiss meid laeva vedas..sest me lihtsalt ei jõudnud enam ujuda:D pea 2,5 tundi jutti snorgeldada:D suu ja hambad olid hiljem toru suushoidmisest ikka päris pikalt valusad:D:D

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Külm??? Väga väga külm… Hurgadas???

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Marilin.., tead kuidas tahaks snorgeldada 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Õpeta kuidas kaubelda seal.. Mida Sa neile siis ütlesid, kuidas see käib 🙂 ???

 • Marilin kommenteeris

  kes ütles et hurghadas kylm:D kui seal külm hakkab siis ei tea..kus kyl soojem koht oleks… sealsed kuumad mehed ei lase lihtsalt külmetada:D:D ja siiri ma tahan ka.. nii nii väga…

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Marilin.. seda minagi… Marilin… Sa oled juba käinud juuuuu… 🙁 Mina ei oleeee 🙁

 • Marilin kommenteeris

  El-Marina..ehk uus sadama promenaad:) on Hurghada üks ilusamaid kohti 😉

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Nuuks.. Ma ei tea millest räägite, aga mu eesmärk on veel sellel aastal palmide alla saada.. Kasvõi kordki elus 🙂

 • Marilin kommenteeris

  😉 Kindlasti sa saad ka;) ma vähemalt loodan et saad;) ja usu mind..kui sa korra ära käid..tahad sa veeeeeel rohkem kui praegu…

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Arvata on… Tegelikult igatsem ma minna päriseks kusagile soojale maale.. elama 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kas need basseinikesed fotol on rannas???

 • Marilin kommenteeris

  Etteruttavalt ütlen et need hotelli territooriumil:P

 • Marilin kommenteeris

  Tead mul oli plaan egiptusesse elama minna:D aga sellega raskusi..viisa saab 3 kuuks:D kui just tööle ei lähe ja tööandja sulle viisat ei muretse… 😀 või kui abiellud kohaliku pruunisilmsega:D siis ela kaua tahad:P Aga elu kuskil Palmiall oleks võrratu;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  😀 Kusjuures… Minu onupoja tütar abiellus egiptlasega ja elasid tükk aega Egiptuses, nüüd elavad nad hetkel Võrus 😀

 • Marilin kommenteeris

  Päriselt? wow…see on kyl väga tore;) (Y) ma sain just sõnumi Hurghadast et ilm on kyl ma natukene tuli vihmagi:D Seal ju ka talv:D hetkel:D

 • Marilin kommenteeris

  ilm on kylm ja:D peaks seal ühes segasesk kohas olema mu eelnevas kommis:D:D

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kui külm on siis seal “talv”

 • Marilin kommenteeris

  +20 ja ülessepoole;) ainus mis on on tuulised ilmad ja väikesed vihma hood:)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  see ju mega soe 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Seal olles ei tundugi see nii väga soe..pigem jahe… ja kui üle 30 sooja siis seegi ei tundu palav pigem mõnusalt paras:)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Kas siis meie +20C’ on erinev sealsest???

 • Marilin kommenteeris

  jep… Seal on niiskem ja tuul pidevalt ja ei ole nii soe kui meil:) pigem selline hea chill;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  niiskem??? Äkki ikka kuivem siis??? Meil ju suvel kasvuhoone..

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Ohoo..seal ka sportland 😀

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Tore lugu ja kenad pildid 🙂

 • Maarja . kommenteeris

  Kui kusagil riigis olles parasjagu keegi suurema tiitli võidab on väga äge! Käisin Itaalias antuke peale Itaalia meistriks saamist ja kui ma oma poolehoidu avaldasin, siis kohalikud läksid väga pöördesse.:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *