Hurghada reis – õudne ja ilus 13

Olen alati tahtnud reisida kuskile kaugele soojale maale. 2009nda aasta detsembris tuli selleks super võimalus. Ma ei kahelnud asukoha valikus hetkegi, kohe oli selge, mis minu sihtkohaks on. See oli Hurghada.

Võimalus reisida tuli pm üleöö. Hakkasime kohe asju pakkima ja närv oli sees, ma polnud ju varem lennukiga sõitnud ja kuskil kaugel käinud. Kui kõik reisiks vajalikud toimingud said tehtud siis oligi aeg hakata ootama ärasõidupäeva.

Ja siis see päev oligi käes. Jõudsime kuskil kella 3 aeg või nii lennujaama. Kõik oli uus ja huvitav. Turvaväravatest läbi käimine, pagasi ära andmine, jne. Ja siis oligi vaja oodata, millal pardale saab minna. Värisesin üle keha ja see polnud kindlasti mitte külmast. Minu õuduseks oli meil ka kohe esimene rida, mõtlesin et enam hullemaks minna ei saa.

Kui hakkas pardale minek, siis öeldi järsku, et kõik peavad kaks rida tahapoole istuma, ma ei teadnud miks ja mul oli sel hetkel ka ükskõik, sest me saime eelviimased read.

Lennukikoridorist läbiminemine lennukisse, see oli minu jaoks nii õudne, nagu kõnniks otse surma, poole tee peal mõtlesin, et ma lihtsalt ei lähe. Aga olin juba nii kaugele jõudnud, ma ei saanud enam taganeda. Leidsin oma koha üles, istusin akna alla ja jäin ootama. Hambad plagisesid, värisesin üle keha.  Ja siis hakkas mootor tööle, hakkasin kohe nutma..lennuk ei liikunudki veel ja pisarad juba jooksid.. Siis hakkas lennuk liikuma, olin kuulnud et tuleb nätsu närida või midagi, et kõrvad lukku ei läheks.

Ja siis see hakkas.. Lennuk hakkas üha kiiremini ja kiiremini liikuma ja siis me olimegi õhus.. ja see oli super…Me lendasime hommikul vara ja aknast võis näha päikesetõusu.. valgusemäng pilvedel ja taevas.. super..

Hakkasime maanduma ja siis oli juba kõik korras, ei mingeid pisaraid ega midagi. Lennukilt maha, kõik asjad tehtud, bussi ja hotelli poole minek. Jõudsime kuskil 12paiku hotelli ja pidime tunnikese ootama. Läksime välja terassile ja tutvusime samas hotelliga. Siis saime hotellituppa minna, tuba asus kolmandal korrusel. Pärast läksime randa jalutama, tutvusime hotelliga,käisime söömas ja oligi pm päev läbi. Järgmised päevad ärkasime varakult, käisime rannas päevitamas, ujumas, sõitsime kaamliga… Veetsime lihtsalt superhästi aega…

Minu jaoks oli see nädal Egiptuses, Hurghadas parim mis kunagi olnud. Päike, koht, inimesed- kõik oli super. Tahaks tagasi ja kindlasti ka lähen. 🙂

13 kommentaari

 • Silver kommenteeris

  Väga tore ja sisutihe reisikiri sul!:)
  Tekitab kindlasti paljudes soovi seda kohta avastada ja sealset olustikku ka ise järele proovida!
  Kindlasti jään su järgmisi postitusi ootama!

  Sinu Sillu =)

 • Elen Luik kommenteeris

  Hästi kirjeldad lendamist. Täpselt samamoodi tundsin esimest korda. 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Sama tunne oli minulgi esimest korda lennates..:P

 • kriss kommenteeris

  Lendamine on jummala kihvt, eriti õhkutõus.

 • Maarja Lainevoog kommenteeris

  mis toredad lennukimuljed:D ma väga ootasin oma esimesel lennul õhku tõusu, sest see pidi mõnus olema ja nõnda ka oli. et lennuhirm jäi minu puhul ära:=

 • sven-marten liaks kommenteeris

  mulle meeldib ka lennata :Dcool

 • karina kommenteeris

  Esimene koht, kuhu kõik lähevad tavaliselt on HURGADA, kuna see tundub alati kõige soodsam reis…vist?!!!! Lendamine on minu jaoks kõige jubedam asi maailmas, kuna ma ei salli seda rõhu langust ja tõusu…..Aga kas tõesti on Hurgada just see kuhu kõik soovitaks minna??!!

 • Aivar Sikk kommenteeris

  Ikka jälle soovitan,vesi on aastaringselt +24 ja kliima on super,inimesed kah,kuigi jah,kui meenutada esimest korda mis oli aastal 1993 ja nüüd mõned aastad tagasi-kuna tahtsin näha arengut,mil ise olin seal tööl ja elasin-siis kohalikud on juba rikutud,eriti mehed,kuna VENE NAISED ON pannud kohalikud mehed arvama,et kõik naised annavad ja kõik neid väga tahavad…kuid põnev,kas pole?

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Nii suur hirm nii ilusa asja ees…

 • Marilin kommenteeris

  MIna soovitaks Hurghadat kui oled rohkem seiklushimuline ja pidutseja.. aga kui tahad rahulikku puhkust siis Sharm sobib rohkem:) aga eks see kõik oleneb sellest kuhu hotelli ja kui kaugele keskustest;)

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  kusjuures esimest korda lennates oli mul ka hirm…siiamaani on tegelikult alati värin, kui lennukisse lähen…:D

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Aga tore kui sulle Egiptus meeldis…külmale Eesti talvele parasjagu mõnus vaheldus 🙂

 • Maarja . kommenteeris

  Reisist ise nagu eriti juttu ei olnudki aga lendamise suhtes ei soka samastuda, mulle oli räägitud, kui tore tunne õhkutõusmsiel on ja minu esimene lend oli ka tore. Kõrgust kardan kui lahtine vaatetorn vms aga lennates on kindel tunne:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.