Homme Indiasse 2

Niimoodi pole ma veel ühtegi oma reisi alustanud. Käisin apteegis ja ostsin kõhurohtusid – Protexini ja veel igasuguseid muid keerulisemaid asju. Ees seisab reis kõhuvalude maale Indiasse. Ja vanema mehe kõht on tundlik.

Mõne aja eest vaatasin, et hakkan üha enam sarnanema subkontinendi pühameeste – sadhudega. See on ilmne märk, et tuleb taas Indiasse minna. Sel korral sõidame neljakesi – lisaks pühamehele veel Kaido Kama, Janika Kronberg ja Jaan Tätte. Kaido ja Jaaniga olen ka varem Indias kulkunud (Jaaniga 2003 Indias-Pakistanis, Kaidoga 2008 Indias-Bangladeshis). Nende reiside tõestuseks on ka mõni foto.

Tegelikult on selle reisi tähtsaim tegelane siiski kirjandusmuuseumi direktor Janika Kronberg, kes pole kunagi Indias käinud. Janika on nimelt uurinud eesti kirjaniku Karl Ast-Rumori (1886-1971) loome- ja eluteed. Ja Karl Ast oli muu hulgas ka kõva rännumees, “läbematu inimlaps” nagu on öelnud Hando Runnel.

1930. aastate alul ilmus talt kolmeosaline reisiraamat “Palava päikese ja fanaatilise usu maal: reisukirjad Tseilonist ja Indiast”. Planeeritud neljas osa jäigi kirjutamata, kuid kirjade põhjal Tuglasele on teekond enam-vähem jälgitav. Nüüd me lähemegi ja vaatame, kus Ast-Rumor 80 aastat tagasi kollas, mis neist paigust Indias ja Tseilonil (alates 1972. astast Sri Lanka) on saanud.

Homme lendame Delhisse.

2 kommentaari

  • Reemet Ruuben kommenteeris

    Tõepoolest, mingisugune teatav sarnasus isegi on 🙂

  • Kaia kommenteeris

    Hetk-jaaniöö. Kärdla rand. Tervitame teid kallid sõbrad seal kaugel. Meil siin taevas selge, tugev tuul, nagu ikka, muidu ka nagu ikka, tulime just jaanitulelt. Jõudsime koju, elame siinsamas, vana postimaja kõrval. mäletate küll, ööbisite siin kõrval, kui viimati Hiiumaal käisite. Juhtus sama lugu nagu sinu ühes jutus, et pärast kontserti laulsime kooris teie plaadi saatel, aken jäi lahti….kui sa tuled anna teada….tegelikult on mul kõik sinu laulud peas. Täna jaanipäeval, tulin koju, panin peale teie viimase kontserdu plaadi, istun 100 küünla valgel, kuulan plaati ja tunnen, et keegi kallistab mind. Nii oma on see kõik.Kallid Marko ja Jaan tulge ruttu tagasi! Meie ootame teid! Hoidke ennast! Ilusadat jaaniööd!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga