Go Reisiraamat annab välja raamatu Liibanoni pantvangide sealsest elust

Go Reisiraamat sai õigused kirjastada raamat Liibanonis pantvangis olnud poiste sealsest elust. Raamatu kokkukirjutajaks saab Eesti Ekspressi ajakirjanik Madis Jürgen.

Pantvangist pääsenuile tegid raamatu kirjutamise ettepaneku mitmed kirjastused. „Väljavalitu puhul ei saanud määravaks finantsiline külg, vaid ühised arusaamad kirjutatavast,“ ütles endine pantvang Madis Paluoja.

„Usun, et valik minu juhitud pisikirjastuse kasuks langes põhjusel, et ränduritena mõistame poistega üksteist üsna hästi,“ ütles kirjastaja Tiit Pruuli. „Ka ei taha ei nemad ega mina selle raamatuga äri teha, vaid eelkõige soovime tõetruult ja haaravalt kirjeldada seda, mis 114 päeva vältel nendega Liibanonis ja Süürias juhtus. Kõiki, kes poiste saatusele kaasa elasid, huvitavad kindlasti paljud detailid alates sellest, millised olid vangistuse välised olud, kuni selleni, mis toimus meeste sügavates hingesoppides.“

„Me ei tee seda raamatut kiirustades, et jõulumüügile joosta. Planeeritav ilmumisaeg on järgmise aasta veebruar,“ ütles tulevase teose kaasautor Madis Jürgen.

– Loe kindlasti ka viimast Go Reisiajakirja, kus Jaan Jagomägi räägib Villu Zirnaskile, mida oleks teistel reisi- ja matkahimulistel nende juhtumist õppida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga