Esimest korda Ida-Virumaal 33

See oli umbes 2002 aastal. Abikaasa sai puhkuse raha ja otsustasime "puhata". Kuna meil sel ajal endal autot polnud, siis laenasime abikaasa töökaaslaselt mahuka maasturi ja sõitsime Tartust Võrru. Ise ka ei tea miks sinna, aga sealt võtsime peale ka ühe tuttava piiga ning otsustasime, et võiks kusagile sõita- kuhu iganes.

Läksime Võru infopunkti ja küsisime võimalike sihtkohtade kohta, et kuhu tasuks minna. Piirdusime ikka Eestimaa avastamisega 🙂 Meile soovitati sel ajal nõiakaevu ja ei mäleta veel mida..aga igatahes saime sellest töötajast valesti aru ja hakkasime enda arust nõiakaevu poole sõitma (Meil polnud aimugi, kus see nõiakaev asub).
Tegelikult sõitsime aga otsejoones Valaste joa juurde. Oli ju see ka kena kohake ja seal teisigi turiste, kes soovitasid käia  ka Toilat avastamas.

Suundusimegi Toilasse ja me olime meeldivalt üllatunud. Nii ilus oli seal. See vaade, lilleaed. Sinna jõudsime valgega ja kõrgelt avanes ilus vaade merele.

 

Nautisime seda ilu päris kaua ja hakkas juba hämarduma. Siis süttisid  tuled põlema. Romantika!  Tunne oli nagu oleks president Päts’u suveresidents muutmata kujul alles ja ta ise tuleb meid kohe tervitama. ..

Kahjuks seda lossi siiski alles ei ole, aga võib vaid aimata kui suursugune see olla võis, arvestades aia ilu. Purskkaevukesed, põõsa-labürindid, mosaiigid, trepid….Me ahmisime õhku ja ei tahtnud sealt lahkuda. Siiski otsustasime otsida vaikse kohakese, kus ööbida. Leidsime mingisuguse teeotsa, kus tundus ööbimine üsna mõnus olevat.

Parkisime auto ja ja lasime tagumised istmed alla ning sättisime “voodiks”. Lapsed- minu poeg ja see kaasa võetud piiga magasid meie nõndanimetatud voodis ja me abikaasaga magasime esiistmetel. Hommikul olid lihased veidi kanged. Pesime hambad ja sõime midagi ning asusime taas teele.

Vahepeal saime teada, et abikaasa töökaaslasel tekkis mingi teema, et ta vajab autot varem tagasi, kuigi oli meile lubanud auto kolmeks päevaks.
Siiski oli meil veel nii palju aega, et Suundusime Rakvere poole. Sõitsime läbi Jõhvist, Kiviõlist ja Kohtla-Järvelt, käisime Eesti kõrgeimal tehismäel. Andis sinna turnida 🙂  Poeg oli esimene. kes sinna üles jõudis. Ilus vaade avanes sealt muidugi.

Lõpuks jõudsime Rakvere linna, läksime linnust kaema. Aega nappis ja sisse me ikka linnusesse ei läinud, aga väljas tegime tiiru. Käisime ka mäe all asuvas suveniiride kaupluses, kust sai ostetud Rakvere teemaline T-särk, mis maksis 120kr tol ajal ja läks katki juba peale esimest pesu- hullem kui Hiina kaup.

Sõit koju oli tavaline ja midagi väga erilist meie teele ei jäänud, küll aga meenutasime Toilat ja Oru parki suure heldimusega. Teadsin, et lähen sinna tagasi alati kui võimalus tekib ja soovitan see kaunis koht avastada enne veel kui Saaremaa. Toila inimesed- Teile ütleks, et elate kõige kaunimas Eesti paigas!!!

33 kommentaari

 • Siiri kommenteeris

  Soovitan kõigil ära käia Toilas, Oru pargis veel enne, kui minnakse Saaremaale. See elamus on seda väärt.

 • nele reilson kommenteeris

  ma kujutlesin endale ette kõike seda ilu ja tekks sooov sinna minna 🙂

 • Siiri kommenteeris

  Tead kui ilus seal on.. Kui saaks veel panna selga kauni kleidi.. Tunneks end kui printsess 🙂

 • katukas kommenteeris

  sa oled ka niisamagi ilus inimene

 • Siiri kommenteeris

  🙂

 • Terje Tollimägi kommenteeris

  Eestis on ikka väga ilusaid kohti. Ka mulle meeldib Toila väga. Kuidagi selline rahulik ja tohutult kena paik 🙂

 • Siiri kommenteeris

  To Terje: See on minu arvates üks ilusamaid kohti 🙂 Ma ei teagi, et kuidas sellist kohta nii vähe reklaamitakse…
  Kas Sina oskad öelda mõne sama kauni koha veel Eestimaal? Ma pole ehk nii palju käinud veel Eestis ka, et .. Oleks hea teada kui sama hingega kohti veel on 🙂

 • nele reilson kommenteeris

  kenad pildid .Lausa kutsuvad sinna….

 • Siiri kommenteeris

  Nele.. Kas tead mis tunne on sealt merd veel vaadata.. Kõik seal on suursugune.. Ka see park seal on võimas, aga sellest pole pilte.. Allee on ilus seal, suur, suur kivi..
  Seal lähedal on ilus Toila laululava..

 • nele reilson kommenteeris

  ära räägi… Ma tahan ka sinna minna

 • Siiri kommenteeris

  Nele..Tasub ära käia.. Aga siis tasuks võtta ette ka tee juba Narva linna, kas oled seal käinud?

 • nele reilson kommenteeris

  mul on üldse see Ida -Virumaa kant võõras… On kunagi plaan ka see piirkond vallutada.

 • Siiri kommenteeris

  Aga äkki koondaks millalgi jõud ja läheks..
  Tegelikult igatsen ma käia Talvel veel Peipsi ääres ja minna ehk isegi Soome.. Äkki ühineksid? Seltsis segasem 😛 ???

 • Siiri kommenteeris

  Ei tea miks ma kirjutasin “talvel” suure tähega- hasardis vist 😀

 • nele reilson kommenteeris

  seda annab kaaluda ja mõelda…. .;)

 • Siiri kommenteeris

  No aga tegutse siis.. See tähendab mõtle ja kaalu 😀

 • nele reilson kommenteeris

  nüüd on pea mul igasuguseid mõtlemapanevaid asju täis 😀

 • katukas kommenteeris

  ehheee siiri kle lähme koos siis ka rändama nele kaasa ja minek

 • Siiri kommenteeris

  Nele-No ma jään vastust ootama 🙂

 • Siiri kommenteeris

  Katukas.. Mine Sa tea mis elu tuua võib.. Anto võtame autojuhiks???

 • katukas kommenteeris

  oskad jh kenasti kirjutada nagu ma korduvalt öelnud olen

 • Siiri kommenteeris

  🙂 Ma tänan 🙂 Aga on paremaid kirjutajaid, hetkel siin loen üht head postitust… No on alles mahlakalt kirjutatud…

 • katukas kommenteeris

  kui siin mõnda asja lugeda ja lugeda siis jääb mulje et oled ise ka kohal

 • Ruth kommenteeris

  Mul enamuses sama nurga alt võetud pildid Toila pargist 🙂 Ja Valaste juga olen suvel kolmel korral näinud, tahaks talvel ka. Rakvere linnusemäel olen jalutanud ühel külmal ja tuisusel talvepäeval ja umbes kümmekond aastat tagasi olnud seal ka ühel suveüritusel tööl. Nüüd tahaks minna ja vaadata, mis seal linnuses suvel toimub, lugesin, et on korraldatud selline kesaegne etendus isegi.
  Sageli ma sinna kanti just ei satu, aga kui, siis Kukruse mäele ronimine kuulub kindlalt atraktsioonide hulka.
  Ja veel – kindlasti tahaks ära käia kaevandusmuuseumis. See plaan on peas pesitsenud juba mitmeid aastaid, äkki nüüd saab teoks kah.

 • Ruth kommenteeris

  Oi jah, unustasin! Sa Siiri küsisid, et kus Eestimaal veel võiks olla selline hingemattev paik. Minu jaoks on selline päris kindlasti Saaremaal Panga pank.
  Ja veel, kui Saaremaa ette võtta, siis väga soovitan külastada ka Laugu klaasikoda, kus klaasikunstnik ja õppejõud Peeter Rudaš puhub väga suurepärast klaasi ja tema töökoda on huvilistele avatud. Ja täitsa tasuta 🙂 Mina ise sealt küll ei saa tavaliselt tulema ilma midagi ostmata, sest klaas on üks mu nõrkusi. Kesk_Norra reisil oli võimalus soovijatel ise klaasi puhuda, mida me mehega ka loomulikult kasutasime. Aga see on juba hoopis teine lugu 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ruth, Saaremaal olen käinud ma kaks korda. Isegi siin on üks blogi sellest “Titeootel viimast kuud häälega Saaremaale”.
  Panga pank on ju Tallinna lähedal??? Olen seal käinud, aga Saaremaal ma sellist ei tea..
  Kus see Kukruse mägi veel asub 🙂 ?
  Klaasikotta tahaks küll väga. Võrumaal käisin ka ühes nn. klaasikojas, aga seal ei puhutud.. Oli niisama elektriahi ja.. Ei olnud nii huvitav kui lootsin.
  Klaas on ka minu ühkeks nõrkuseks 🙂

 • Ruth kommenteeris

  Siia siis väike vihje… http://www.saaremaa.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=354%3Apanga-pank-&catid=79%3Avaatamisvaeaersused&Itemid=236&lang=et
  Tallinna lähedal mina Panga panka ei tea.
  Kukruse mägi on seesama maetud ja kaetud tuhamägi, millest sa enne Jõhvi jõudmist mööda sõidad. Ühel su pildil olev mägi oli väga seda nägu, et see ta ongi…

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Okay, aitäh 🙂
  Ma mäletan, et käisime väiksena kusagil pangal ja kuidagi jäi meelde, et see on Panga pank. Siis olime kindlasti Tallinna lähedal, aga ei tea mis pangal ma siis käinud olen 😀

 • karl-erik kirs kommenteeris

  mulle ka meeldis seal kuid väike judin käis läbi

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Karl-Erik, kus käis väike judin läbi??? Valaste joal?

 • Marilin kommenteeris

  Jaa..Toila on tõesti üks ilusamaid paiku;) samuti ka valaste juga..eriti meeldib mulle see talvel kui poolenisti ära kylmund ja langevad jääpurikad;)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  ei ole seal talvel käinud.. Olen ise siiski eluaeg elanud Võrumaal ja nüüd elan Tartumaal, siis ei ole väga mujale sattunud.. Aga ehk jõuab veel 🙂

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Hea lugu, Ida-Virumaal on avastamist küllaga…:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga