Esimene välisreis 14

Minu ammune unistus, võin nii öelda, oli minna kruiisima. Paljudele tänapäeval ehk ka igapäevaseks, vahest isegi tüütuks muutunud Tallinn-Stockholm-Tallinn kruiis. Juhuslikult MSN keskkonnas üks tuttav kuulutas, et müüb hea hinnaga kruiisi 4'le, rääkisin mehega ja arutasin inimestega, kes kaasa tulla tahaksid. Mõeldud, tehtud.

Soetasime kruiisipileti, ajasin mõned inimesed veel kokku ja läksime.

Ärevus oli sees, ei olnud enne kuskil niimoodi käinud. Jõudsime D-terminali, olin küll seal enne käinud, kuid vaid sõpru laevale saatmas. Ise ei olnud veel sattunud reisile. Uskumatu oli see seni, kui ükskord check-in’s registreerisime end ja saime minna läbi pika-pika terminali laevale. Emotsioonid, mis valdasid olid ülevad.

Jõudes laevale oli ikka veel, vähemalt minule nii uskumatu, et nüüd hakkame varsti sadamast kruiisima Rootsi poole. Kajutis oli  4 voodit, narid, või kuidas neid nimetatakse. Koristamispersonal oli hästi tore ja vastutulelik.

Laeval valitses alguses vaikus, kõik nahistasid omaette ja seadsid sisse, mina aga seevastu, tormasin ringi ja otsisin kohta, kuhu minna oma fotokat “piinama” . Laeval tekilt avanev vaade Tallinnale oli minu jaoks ilus, mõne jaoks ehk mõttetult igav, kuid mitte minu jaoks. Reis algas, laev väljus sadamast, emotsioonid olid muidugi ülevalt ärevad.

Kas pole ilus meie pealinn ? Mu mees arvas, et ma päris peast segi läinud selle kruiisi pärast, ahhetasin ja imestasin muudkui.

Laeval oli vahva Kuuba-Jamaika programm, kui aus olla, siis enam ei mäletagi täpselt. Päike hakkas loojuma, kui sadamast välja sõitsime, vaade, mis avanes oli minu jaoks jällegi hingematvalt ilus!

Igatahes, sai seal lavale minnes õppida tantsima Ladina-Ameerika mõnda tantsu, nii palju kui tantsijad ja tantsijannad suutsid selgitada inglise keeles:)

Väsinud ja kurnatud sellest show-programmist ja tantsimisest, maabudes kajutisse ja voodisse minnes, tuli uni silmapilkselt. Aga kuna meri oli veel jäätükke täis oli kuulda-tunda, kuidas jäätükid vastu laeva tulid, põmaki ja matsaki. Ehmatas ära küll, aga magada sai ka siiski. Ärgates olime juba Rootsi saarte vahele jõudnud, kuid kahjuks oli nii kehva ja sombune ilm, et pildid ei tulnud head ja siia ma neid ei postita. Kuid ma usun ja loodan, et teinekord jällegi minnes on hea ilm ja saab väga häid pilte 🙂

Sadamasse jõudes võtsin jällegi oma seltskonnal “turjast” kinni, et minna linnapeale. Eesmärk oli jõuda akvaariumi, kus olid haid ja muud elukad. Kohale jõudsime bussiga, mille pilet oli üüratult kallis, teinekord minnes enam seda viga ei tee.

Jõudsime lõpuks ka avaariumi, kus oli täitsa vahva, haid ja piraajad ning krokodill ja neid oli veel.

Laeval esines minu üks lemmikumaid lauljannasid Airi Ojamets.

Rohkem ei oskagi midagi lisada reis oli oodatust vahvam. Kuigi olin mina ja minu mees, vend ning sõber. Aga oli väga tore ja kordaks igal ajal sama seltkonnaga uuesti 🙂

14 KOMMENTAARI

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Olen Stockis käinud, aga kahjuks ei jõudnud me kusagile. Ei raatsinud eriti kulutada ja otsustasime jalgsi tripi kasuks. Kahjuks ei tea kuhu me jõudsime.. Igatahes mitte kesklinna kahjuks..

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Neid kalasid ja muid elukaid oleks ka meeleldi vaatama läinud 🙂 Meritähed on päris armsad 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Huvitav miks oli keegi pannud loole negatiivse hinnangu.. Ma neutraliseerisin oma positiivse hinnanguga 🙂 Lugu ehk veidi detailide vaene, aga mulle siiski meeldis 🙂
  Ja kui see viimane pilt on teie seltskond, siis on tore, et oled pannud ka sellise pildi 🙂 Kes siis pilti tegi??? 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Oih.. Mainimata jäi see, et ka minu vaieldamatu lemmik on Airi ojamets.. selle kohta võid otsida siit blogist üles loo “Soomes”
  Ja meie Stockholmi kruiisist saab ka lugeda: “Stockholmi kruiis-minu esimene välisreis” 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Lahe.. olen isegi kruiisil käinud ja Airi Ojamets ja tema band olid ühed meie lemmik esinejad seal:)

 • karl-erik kirs kommenteeris

  pole käind

 • karl-erik kirs kommenteeris

  aga tänu sellele postitusele lähen kindlalt

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Marilin- Airi Ojamets on üks sobivamaid lauljaid laevadele 🙂 Super, eksju…

 • Marilin kommenteeris

  jep..siiri olen sinuga nõus;) viimati oli ta koos bändiga:D ja ai caramba millised mehed seal oli;) päris lõbus oli nendega peale esinemist väike jook teha;)(Y)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  urr… Airi Ojamets on eriline, ilus, mõnusa hääletämbriga jne..

 • Loo autor, Eve kommenteeris

  Oi, oi. Aitäh. Esimene blogimine niimoodi üldse. Ei oleks uskunud, et kommentaaregi tuleb. Aga jaa, Stockholmi läheme kindlasti veel. Seltskonnast tegi pilti üks kohalik, kes ei mõistnud inglise keelt, rääkimata eesti- omast , siiski sai aru, mida temalt soovisime. 🙂
  Airi Ojamets. Ma aina istusin ja kuulasin seal baaris, nii mõnus ja vahva inimene on. 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Nii armas ja vahetu vastus, Sinult, Eve!

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Tore lugeda, et sellised siirad reisimuljed siin, tõepoolest alati ei peagi ilma taha sõitma, et ennast veidikeseks argielust välja rebida. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *