Elu Portugalis – reis Portosse 4

A minha viagem para o norte Kuna see nädal kooli polnud - Easter holiday - otsustasime roomyga minna põhja avastama :) Siht: Porto - edasi vaatab, mis saab :)

30.03 äratus. Hommikusöök ning võileiva meisterdamine ning rongijaama. Rongiga loksusimevaikselt Portugali suuruselt teise linna – Portosse. Minul möödus praktiliselt terve sõit unes,kuna eelnev öö oli üsna rahutu ega lasknud magada.. ei tea isegi miks – reisi ärevus? 😀 -vaevalt.. igastahes olime üsna ruttu Portos. Rongijaamast väljudes alustasime kõndimist “mingissuunas” et leida kohta, kust sotti saada, mis suunas kesklinn on. Õnneks liikusime küllaltki õigessuunas ning peagi leidsime metroojaama. Otsustasime päevapileti kasuks, kuna eeldasime, etäkki kasutame metrood rohkem kui 1-2 korda ning nii on odavam. Loomulikult õnnestus meilnatuke vusserdada ning osta kahe 24h pileti asemel üks 48h pilet, mis tõttu osutus päevapiletmeie jaoks kallimaks, kui inimestele, kes antud masinat kasutada oskavad 🙂

Inimesed on siin Portugalis väga sõbralikud.. abi ei pea ise küsimagi, inimesed tulevad iseküsivad, kas nad saavad Sind aidata, mis on kindlasti mitte eestlaslik. Nii saime vajaliku abi, ninginfo, kus on kesklinn ning asusimegi teele.

Peagi olimegi Porto kesklinnas, hankisime turismiinfost linnakaardi ning asusime avastama. Eiläinud kaua aega, kui juba tundsin kui väga mulle see linn meeldib. Kogu värk – atmosfäär,arhitektuur jne..

Jalutasime ringi ja pildistasime, pildistasime ja jalutasime …. aega oli meil kuskil 6 tundi, kunimeil oli kokkulepitud kohtumine meie hostiga. Käisime ka paadiga sõitmas, nägime ära kõik 6silda ning mekkisime ka portveini, ainuke asi mis seekord tegemata jäi oli portveini keldriteskäimine, kuna jätsime selle veidi hilisemale ajale kui neile meeldis. Nimelt olid nad ekskursioonidselleks päevaks juba lõpetanud. Aga see tähendab vaid veel üht lisapõhjust miks kindlasti sinnalinna tagasi minna!

See linn on lihtsalt võrratu. Punased katused ja river-side, imeilusate majakestega.. oh jah :)Kindlasti lemmik linnade hulgas.


Kui kell kukkus 7 kanti saime kokku oma hostiga, ning sõitsime Portost edasi põhja poole Viana do Castelo nimelisse linna, kus ööbisime ookeani kaldal 🙂 Vahel kohe tõesti couchsurfingugasaaab palju paremad tingimused kui hostel, mida võimalik endale lubada. Õhtu möödus toredastimängisime ja jutustasime ning nii see hommik koitiski kui magama saime…

31.03 äratus oli kohe kindlasti palju palju hiljem kui möödunud päeval 🙂 Päeva peale käisimeViana do Castelo linnakest uudistamas, ning meie hosti sõnade järgi põhja Portugali kuulsamatkirikut – Santa Luzia (Santuario de Santa Luzia). Kust oli imeline vaade linnale ja ookeanile. Huhkuidas mulle ikka ookean meeldib. Nii suur, avar.

Õhtu poole viis meie host meid Braga-sse, kus veetsime öö noortehostelis -8,5 eurot öö kooshommikusöögiga! Super price! Õhtul, kuna on Easter holiday – mis on kindlasti midagi hoopis muud siin kui meil Eestis (Vähemalt minu peres ja ringkonnas), käisime emm nö rongkäigul, mison aga huh hoopis muu kui lihtsalt rongkäik meie mõistes.

Tegemist oli siis religioosse rongkäiguga, kus etendati läbi rongkäigu piili sündmustikku – a´la Moses 10 käsuga – Jeesuse reetmine Judase poolt jne..

Kogu nädal enne lihavõtteid on erinevaid üritusi täis ja nende jaoks siin – katoliiklaste jaoks siis, on see üks suurimaid pühasid üldse. Ning kuna Braga´t peetakse Protugali Roomaks, siis leidissiin aset nö “Püha nädal” – mille raames siis igast asju leidus (kaasa arvatud rongkäik).Nädalavahetusel, alates reedest, elatakse uuesti läbi Jeesuse surm ja pühapäeval temataaselluärkamine jne.. Inimesed nutavad ja kogu värk on ilgelt kurb… Ei tea kas peaks, elus veelpõhjusi andma, et kurb olla? Igatahes on tahe süveneda veidi nendesse asjadesse veel, kuna teguon tegelikult huvitava temaatikaga (Lihtasalt mina olen skaala teises otsas, ega võta seda asjatõepähe…)

Igastahes. Pealae rongkäiku läksime ilusti tuttu, et hommikul vara ülestõusta. Järgmisel päevaljalutasime külmas Bragas – just nimelt jube külm oli millegitõttu… ilm oli muidu ilus, pilvitu – agakülm. Pilvitust kauaks küll ei jagunud ning peagi saime vihma osalisteks… see meile eimeeldinud, ning otsustasime,et lähme Bragast edasi – aitab küll. Ega seal suuremat muudvaadata polnud kui kirik kiriku järel. Alguses on huvitav, kuid ammendab kiiresti…

Rongijaamast uurisime esialgu palju on pilet otse Coimbrasse, saime vastuseks, et 16 eurot, mistõttu otsustasime Portosse hoopis sõita ja sealt edasi vaadata, et mis saab. Mõeldud tehtud.Portos otsustasime – peamiselt ilusa ilma tõttu – minna siiski ka Aveirosse, enne kui täitsa kojunaaseme. Nii sõitsimegi 2,15 euro eest Portost Aveirosse ning jalutasime sealses linnakeses ringi.Midagi suurejoonelist selles linnas ei olnud. Üsna väike teine, aga päris armas. Linnas onerinevates kohtades rattapunktid, kust saab tasuta ratta laenutada ning linnapeal ringisõita.Armas.. seekord me seda küll ei teinud, kuna väsimus oli peal ning rasked kotid samuti. Tegimetiiru linnale peale, sõime jäätist ning mingi hetk otsustasime koju sõita..

Nii loksusimegi veel 1 tunnikese rongis, ning olimegi kodus, seiklesime veel enne päris kojujõudmist bussidega, kuna vahel nad jäävad totakates kohtades seisma.. 🙂 Igastahes oli kodus heahea hea olla. Väsimus niitis suhteliselt kiirelt jalust ning uni oli magus. (Ahjaa 16 euro asemelmaksime kokku 8 eurot rongi eest haha)

Ps. Porto on nüüd mu lemmik linn! Tulge küllla! 🙂

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga