Elu Portugalis – Karneval! 4

Um Carnaval! Ma arvan, et see on üle mitme aasta nii, et 14 veebruar ei oma erilist tähendust, ei ole ootusi ega lootusi, ei millegi suhtes. Poes saab käia rahumeeli, sest igalpool ei ole südamekesi ega roose.. Kommertslikkus puudub. Kes tahab teeb päeva eriliseks, kes ei taha ei tee. Ja nii lihtne ongi! Eesti õpi!

Peale külma Kayaki trippi käisin Santa Cruzi kiriku kõrval asuvas kohvikus Fadot kuulamas. On ikka suhteliselt lahe traditsioon neil siin.. Eriti siin Coimbras on see väga au sees. Laulda võivad seda ainult mehed. Nad kannavad kindlat kostüümi – akadeemilist kostüümi, see koosneb mustadest riietest ja keebist..Coimbras on kõik seotud akadeemilise eluga.

Õhtul oli St.Valentine jaoks siiski ka Erasmuse pidu mõeldud. enne käisin veel läbi kuskilt Brasiilia peolt, mis oli alustanud juba karnevaliga… nagu ameerika halloween.. 🙂 Otsustasin vaatamata peo teemale siiski läbiastuda, kuid ka see oli suhteliselt nagu brasiilia pidu. Naljakas on see, et sellistel pidudel nad mängivad kõik ühte ja sama muusikat. Koguaeg on kas brasiilia baila baila muusika või siis – I will survive! Ja – I gotta a feeling.. etc. Kohutav. Seega kaua seal ei olnud.

Esmaspäeval oli karnevali päev siin. Kõik olid kostüümides, nii olime seda meiegi. Kui aus olla ma arvan, et see oli mu päris esimene päris karneval. Suht lahe. Kõik on vaeva näinud ja erinevad riietused. Suht lahe. Kuigi pidu oli samas kohas kus eelminekord, seega kõik oli sama – muusika, inimesed jne. Üks hetk viskas see mul kopa ette ja otsustasin tagasi ühikasse minna. Nii möödus too õhtu hoopis vestluse saatel varaste hommikutundideni.

Kuna oli karneval oli teisipäev kõigil vaba. Loenguid polnud jne. Sai rahulikult mitte midagi teha!

Neljapäeval käisin koolis. Mul oli esimene portugali keele tund – saab huvitav olema, kuna õppejõud ei kavatse meiega inglise keeles rääkida 🙂 Peale keele loengut läksin oma tavalisse loengusse, mis seekord kestis kauem ning seekord ma ei saanud suurt midagi aru .. 🙂 Kõik portugali keeles ja ainult üksikud sõnad jõudsid minuni nii et ma neist ka arusain. Õnneks on kirjandus kõik inglise keeles. Nii käisingi ma esimest raamatut juba laenutamas. Õppimine saab alata! Olalalaaa…

Muidu elust aga, ka.. Karinile meeldiks siin seetõttu, et siin on praktiliselt igalpool seintepeal sellised emm.. hügeeni totsikud (nagu vedelaseebiomadki) et definitseerida oma käsi 🙂 Siis liiklus on siin kohati naljakas… nimelt vähemat meie kodu lähedal ringipeal näitavad osad autojuhid suunda vasakule kui nad ringipeale tulevad… haha jabur. Üldiselt on aga liiklus suhteliselt viisakas, ja igalpool lastakse jalakäia ületee… Ilm on nüüdseks juba täitsa okei, kuigi aeg ajalt sajab vihma aga see olevat veebruarile väga iseloomulik. Ja pealegi saab veebruar kohe läbi.. (uskumatu). Elu tundub siin umbes samal hinnatasemel olevat mis eestis.. väikeste erinevustega kindalsti aga keskmiselt võttes.. Veini hindadest aga rääkida ei saa, sest tegu on siiski lõunariigiga ning veinid on siin väga odavad. Ja vesi on väga odav. 1,5l pudel vett maksab 0.12 euro senti. Naeruvääselt odav ju 🙂 Isegi pudel maksab põhimõtteliselt rohkem. Ühikasse tuleb aegajalt inimesi juurde, mõned lähevad ära.. osad on aga juba väga omad. Vahelduseks mulle meeldib mitte üksi elada 🙂

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga