Elu Portugalis – aeg lendab kiirelt 2

O tempo voa Ja nii ongi kõige puhul.. aeg lendab.. ja on lennanud ka mu viimasest blogist.. Hea on aga see, et möödunud aja sisse mahub palju head ja põnevat.

Kaks nädalat tagasi käisime erasmuslastega väiksel väljasõidul. Nimelt käisime me Leirias ning Óbidos´es ning viimases leidis aset International Chocolate Festival, mis oli ka peamine põhjus miks me sinna läksime. Nagu ikka oli väljasõit vara vara ja üsna keskkooli väljasõidule sarnane 🙂 Külastasime Leirias olevat kindlust (castle?), mis pärineb 14-ndast sajandist. (Mis originaalselt oli ehitatud küll 12 saj. kuid mingi aeg oli täielikult hävitatud mauride poolt). Igatahes käisime seal, pildistasime ja nautisime ilusat ilma ning edasi läksime Óbidos nimelisse linnakesse. Linn on hästi armas, väikeste kitsaste tänavatega ning väga hubane. Nagu enne mainisin läksime sinna shokolaadi festivalile… midagi “liiga uudset” ma seal ei näinud, mis muidu festivalil aset ei leiaks. Lihtsalt “theme” oli teistsugune, kui meil eestis on õllefestivalid siis see oli shokolaadi ja nagu ikka igalpool oli hästi palju shokolaadi. Ainuüksi vaatamisestki peaegu, et piisas, nii et väga palju süüa seda ei tahtnudki, kuid natuke mis me sõime oli väga hea 🙂
Palju aega on siiani võtnud mul klassi materjali katmine iseseisva lugemisega, kuna päevad mööduvad ning mu esimene “test” oli uksetaga. Seega veetsin palju päevi raamatukogus, kuna ma ei saanud kõiki raamatuid koju kaasa võtta. Raamatukogu on aga armas mu osakonnal.. Terassiga, mis tähendab, et kui ilus ilm on saab istuda õues ja lugeda 🙂 suht khuul!
Ilmad on juba täitsa head.. kui on OK ilm, saab päeval lühikesekäisega käia õhtu poole jakikesega, vahel sajab vihma siis on natuke jahedam, aga ikkagi kohtai rohkem kui kevad… siiski ainult minu jaoks, näiteks brasiillased nii ei arva… väga ka ei imesta miks…
Üks reede käisin ma “Tuna festivalil” Ei tegemist ei ole tuunikala festivaliga.. vaid hoopis midagi muud. Annan nüüd “lühiülevaate” mis on Tuna!
Esiteks on Tuna seotud ülikooliga. Täpsemalt on see ülikooli õpilastest koosnev muusika grupp (Portugalis, Hispaanias ja Lõuna-Ameerikas jne). Grupp on Tuna ning liige Tuno.
Ajaloos läheb Tuna tagasi ee Goliardide juurde 10-ndast kuni 13-nda sajandini ning keskkaja trubaduurideni. Nimi “Tuna” tuleneb prantsuse roi de Thunes “King of Tunis” (Miks – ärge küsige, ma ei tea.. ). Nii edasi – keskkaegses luules, 11-ndast sajandist – Ladina kooli laulud(?) – niiöelda “lõid” uue uutlaadi tüübi(genre). Need õpilased igatahes lõid ja esitasid laule, mis sisu poolest ei mahtunud tolle aja ühiskonna väärtuse skaalale, kui nii saab öelda… 🙂 Seda seetõttu, kuna laulusisu viitas tihtipeale veinile või “profane love” (nö pühendamatu armastus vms) jne.. Igatahes algusest alates sellises muusika grupis on kasutusel pillid nagu mandoliin, tamburiin jne..(tänapäeval ka kontrabass, kitarr, flööt jne) Üldiselt sellise grupi liikmed olid suhteliselt vaesed üliõpilased, kes oma salakavalusega siiski said süüa ja magamiskoha.
Loomulikult ei puudu siinkohal, nende juurest keep, mis tundub olevat suhteliselt pop värk siin (jah kõik on nagu Harry Potterid vs Batmanid) enivei, Tuna´ga seoses on nende keepide peal märgid erinevatest linnadest riikidest, kus nad viibinud on ja see sümboliseerib kiindumust või armastust (need võivad olla kingitused kallimatelt, emalt, sõpradelt).
Nii – see on info mis ma internetist hetkel leidsin, mis aga ei kata hetkel kõike.. nimelt lisaks nende lauludele ja kostüümidele jne on neil ka väga väga väga naljakas tants mida nad tantsivad.. Täpsemalt siis sellel Tuna Festivalil, kõik grupid esitasid oma laule ning samal ajal osad tantsisid, seda on sõnadega võimatu seletada, seetõttu panen mõned videod Teile vaatamiseks.. Üks kummaline ja naljakas elamus. Samas tore näha kuidas inimesed hoiavad traditsiooni!.
Neljapäeval oli mul siis esimene (esimesed) teadmiste proovile panek siin, see on ka põhjus miks ma väga aega ei leidnud vahepeal, et kirjutada.. Testid sain aga tehtud, eks näis kuidas (:
Nüüd on mul aga vahaeg – lihavõtted. Je.
Eile käisin kinos “Shutter Island” vaatamas, soovitan kõigile, kes veel näinud ei ole!

Kallistusi saadan koos sülemi päiksega 🙂

P.S. – osad pildid  ei ole just kõige parema kvaliteediga, aga ikkagi saate ehk aimu.)

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga