Elistvere Loomapark ja Zooloogiamuuseum 26

Rohkem Kui aasta aega tagasi, enne seda kui Debi Austraaliasse sõitis, jõudis ta mulle ka Tartusse külla. Seega otsustasin, et viin ta metsaloomi vaatama ja tutvustan elukaid, keda ta Austraalias kohtab;)

Debi saabus Tartusse reede lõunaks bussiga – ootasin teda juba bussikas. Kõigepealt läksime sööma. Pugisime kõhud täis ja läksime jalutama Tartu raekoja platsi – see oli esimene kord kui Debi Tartusse sattus. Tutustasin talle Pirogovi platsi, mis suviti on väga rahvarohke aga siis kui meie seal jalutasime oli seal ainult mõni üksik inimene. Ülikooli juurest jalutasime edasi Mänguasjamuuseumisse, kus vaatasime ja meenutasime, et mis mänguasjad kellegil kodus veel ka alles on. Sealt leidsime päris palju huvitavaid ja meenutamisväärseid asju. Peale seda oli juba päris õhtu käes, läksime istusime pubis veits ja peale seda koju.

Järgmisel päeval läksimegi Elistvere loomaparki. Pilet sinna maksis 30 krooni – pole hullu. Ning Tartust ei ole see kaugel – veidi mööda Jõgeva maanteed ja lupsti kohal. Elistvere loomapargis on siis erinevad Eesti metsades elavad loomad – karu, ilvesed, rebased, kährik, mäger, metskitsed, metssead, 2 suurt pühvlit ja palju muid väikesi loomi. Elistveres on tehtud kõik väga ilusaks ja meeldivaks reisijale. Isegi porisel hooajal. Kõndimine on mööda laudteid ja ennast ära määrida on seal raske.

Lisaks on seal veel näriliste maja. Seal on kõik Eestis elavad nii puurinärilised kui ka looduses ringi uitavad. Erit armsad olid väikesed oravad ja kährikud. Elistveres toimub suur juurdeehitamine, vähemalt aasta tagasi majandati seal kõvasti. Peakski uuesti sinna retke ettevõtma:)

Zooloogiamuuseum

See asub siis Tartus Vanemuise tänav 46. Pileti hinnad on kuskil nii 30 eegu kanti. Muuseumi fondides on ühtekokku umbes 195 000 säilikut, väljapandute arv ulatub umbes 5000-ni. Seal esimese asjana kui uksest sisse asuda, ehmatab uksepeal kohe suur karu oma suurte kollaste hammastega. Kõik loomade topised on seal vapustavalt lahedad. Kõik loomad näevad seal nii elutruud välja, et vahest tundub, et need silmad seal jälgivad. Eriti lahe oli seal roomajate osakond. Elus ussid ja muud roomajad “wäkk” aga lahe vaadata kui nad klaasi taga.

26 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga