Eestlaste reisieelistusi määravad sõbrad

Reisibüroo Go Travel viis eelmisel nädalal Facebookis läbi kiiruuringu eestlaste reisieelistuste kohta. Tulemustest selgus, et kõige suuremat rolli mängivad eestlaste reisieelistuste juures sõbrad.

Kokku 42% küsitlustele vastanuist ütles, et sihtkoht polegi reisi valikul oluline – hoopis tähtsam on see, et saaks reisida koos heade sõpradega. Teine oluline valikukriteerium on kliima – nimelt väitis 21% vastanutest, et kui päike paistab ja temperatuur on üle 30 plusskraadi, sobib reisiks iga koht.

Kuigi Facebooki sisseehitatud küsitlustarkvara kasutades läbi viidud uuring ei pretendeeri ühelgi juhul teadusuuringu täpsusele ja objektiivsusele, võtavad tulemused reisibüroo Go Travel tegevjuhi Matti Pruuli sõnul eestlaste reisieelistused üsna tabavalt kokku.

„Et soe kliima on eestlastele oluline, pole mingi üllatus,“ kommenteeris ta. „Väga sageli pöörduvad kliendid meie poole nii, et selget reisisihti paigas ei ole, ning paluvad reisikonsultantidel soovitada, kuhu oleks soovitud ajaperioodil kõige mõnusam reisida või kuhu leidub parima hinna ja kvaliteedi suhtega puhkusepakkumisi.“

Üllatavaks pidas Pruul aga seda, kui suur hulk vastanutest reisiplaanide tegemisel sõprade eelistusi arvestab ning kui vähesed vastajad pidasid oluliseks reisi hinda. Vaid 1% vastanutest oli märkinud, et hind on reisi valikul kõige olulisem kriteerium, reisi sisukuse ja hinna suhet pidas oluliseks 10% vastanutest.

„Keskmise puhkusepaketi hind, mis Go Travelis müüakse, jääb täna 550 euro kanti, mis ei ole tegelikult väike summa. Aga igapäevatöös näeme siiski sageli, et kliendid tahavad järjest enam täpselt teada, mida nad oma raha eest saavad. Tihti ollakse nõus ka rohkem maksma, kui vastu saadakse midagi tõesti head ja erilist,“ kommenteeris Pruul.

Kokkuvõtete tegemise ajal oli küsitlusele vastanud kokku 1403 Facebooki kasutajat. Uuringuga ja Go Traveli Facebooki fännilehega saab lähemalt tutvuda siin: https://www.facebook.com/GoMaailm.

AS GoTravel on suurima büroode võrguga kohalikul erakapitalil põhinev Eesti reisiettevõte. Go Traveli 7 reisibürood asuvad Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Jõgeval ning Tallinnas. Ettevõtte peamisteks tegevussuundadeks on puhkuse- ja ärireiside müük ning riiki külastavatele turistigruppidele reiside korraldamine. Go Travel kuulub kontserni Go Group, mille bussi- ja raudteetranspordi- ning turismi- ja hotellimajandusega tegelevad ettevõtted aitavad iga päev reisida tuhandetel inimestel.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga