Disneyland Pariis 4

Kui teil on tahtmine oma lapsele kannatlikkust õpetada läbi positiivse emotsiooni – viige ta Pariisi Disneylandi! Pole paremat demoversiooni piitsast ja präänikust, kui seda on Disneyland. Sõnum, et head asja tuleb kannatlikult oodata, koguni väga palju oodata, ei jõuaks mingi muu meetodiga väikese inimese ajju selgemini, kui tunniajastes sabades seismine, eesmärgiga tiiruke karusellil sõita või okserattal keerutada, piraadilaeval märjaks või õuduste majas hirmutatud saada! Nauding ei oota sind, vaid sina ootad teda ja siis on ta seda magusam, kallim ja väärtuslikum.

Disneyland on suur roosa unelm, mis on aegade jooksul kerinud end puhevile nagu suhkruvatt! See on unistuste tipp igale lapsele ja, kes meist ikka seda tunnistada tahaks, vist isegi rohkem meile endile.  Lõbu mõttes pole Disneyland kindlasti mitte lõbustusparkide karbi kirkaim kriit, aga nagu ütles Väike Prints: „Olgu tegemist maja, tähtede või kõrbega, see, mis nad ilusaks teeb, on nähtamatu.“

NÄPUNÄITED:

–          Eelhäälesta end ja last! Loksutage end ühisele muinasjutu lainele. Tehke eeltööd, lugege Peeter Paani, vaadake Dumbo multikat, ostke pilet oma kodusest kassast tähelaevale ja tehke reisiplaane Märtsijänese kohvikus nähtamatut teed rüübates.

–          Osta pargist tervele perele kas Miki-Hiire kõrvad pähe või selga ühised T-särgid! Valik on hea ja lai ning sellistena on kergem mööda parki keksutada, üksteist silmas pidada ja meeleolu üleval hoida. Absoluutselt teretulnud on printsessi kleitidelt ning Woody–Buzzy kostüümidelt tolm maha kloppida ja need lastele selga anda!

–          Varuge mõned näpunukud, mõistatuste vihikud, ristsõnad, keeleväänajad ja elektroonilised vidinad taskusse ning kotti veepudeli müslibatoonide ja šokolaadiampsude kõrvale.  Järjekorrast saab nii kvaliteetaeg lapsega.

–          Tutvuge pargi plaaniga kodus, elimineerige kohe atraktsioonid, mis on liiga kerged või rasked – kõike ei jõua niikuinii. Laias laastus jõuab teha 1-2 sõitu tunnis ehk 15 päevas!

–          Mine parki puhanuna ja kohe hommikul kl 10. Ole kohal vähemalt15 min varem (turvakontroll + piletikontroll + sajad inimesed) ja võta esimestena ette kõige soovitumad atraktsioonid – üsna suure tõenäosusega  on need enamuste lemmikud ning saba pikkused seal ei vähene, vaid pigem vastupidi.

–          Ära veeda liigselt aega Disneylandi poodides, samad suveniirid jõuad osta ka peale pargi sulgemist kõrvalolevast Disney Village’st, poodide-restoranide kompleksist, mis on avatud vähemalt 11-ni õhtul.

PRAKTILINE INFO:

–         Arvesta Disneylandile 1-2 tervet päeva! Pilet on kallis – umbes 60€/suur ja 50€/väike (veidi saab kokku hoida, kui osta kahe päeva ja kahe pargi pilet korraga – näiteks hotellist).

–         Ööbida saab mõistliku hinnaga läheduses mõnes hotellis. Kõik nad pakuvad tasuta transfeere parki ning need kestavad kuskil 5-10 min. Pariisi hotellid on kallimad ning kehvemad, pargile eelneval ja järgneval ööl pole mõtet küll Pariisis ööbida.

–         Disneyland – CDG lennujaam. Bussiga arvesta 1,5h, kuna buss korjab igast hotellist inimesed peale ja see võtab aega. Pilet on umbes 18€/suur ja 10€/väike, täpne info asub pargi infoletis. TGV rong sõidab ainult 10 min, aga käib harva ning on kallimgi veel. Rongiajad saab rongijaama infoletist. RER rongiühendus on Pariisi ja Disneylandi vahel ja Pariisi CDG lennujaama vahel – saab ümberistumisega, võtab poolteist tundi vast ikka, otsa hind umbes 9€/suur ja 6€/väike. Taksosõit kestab pool tundi ja maksab 80€.

–         Kui mõni saatev täiskasvanu liiga palju lõbu ei suuda vastu võtta, siis 1 peatus RER-ga linna poole on suur ostukeskus (edasi-tagasi pilet 3,50€ ja sõitu 2 min) ning kõikide kuulsate brändide outlet keskus „La Vallée Village“. Sabasid seal ei ole :).

–    Õhtusöögiks võiks koha mõnes Disney Village’i restoranis kinni panna, sest näljast rahvast on peale pargi sulgemist palju liikumas. Rainforest’i restorani võiks korra näiteks külastada lastega (Euroopas on teine selline olemas Londonis).  Hotellide restoranid toidavad ka hästi, aga nende atmosfäär ja hind ei ole korrelatsioonis ootustega.

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga