Ayurveda massaaž Goas 6

Kirjutaks siis natuke Ayurveda massaažist, mis teadupärast on Indias hästi popp ja tunnustatud, kõik turistid tahavad seda kogeda, kellel vähegi on raha ja samas ka usuvad millesegi või kellesegi. Mina mõtlesin, et olen taas Indias ja teen selle prodsetuuri siis ka ära.

Ma ei läinud mitte kuhugile suvalisse kohta, vaid suundusin Calangute ranna läheduses olevasse pisikesse kahe korruselisse valgesse majja,kus on üks käidavamaid kohti. Mind võttis vastu lahke naeratusega tumedapäine naine, kes pimeduses tundus eriti kena olevat, mõtlesin, et ohooo, kas TEMAKE hakkabki mind mudima? Kuid ei, mu lootused luhtusid, kui tõmmati selja taga lahti nn.liigenduks ja sealt vaatas sõbraliku olekuga hindu vastu, kes osutus Dr.Sudhindra Adiga-ks. Istusin siis tema pakutavale toolile, kõrval kaasa kellega hakkas dr.Sdhindra tegelema kõigepealt.

Lasi käsi näidata, katsus pulssi ja lasi ka keelt näidata. Siis küsis, et kas küüntel olevast lakist ei tahaks loobuda? …nimelt ta paneb diagnoosi just kirjeldatud kehaosi vaadates. Siis hakkas paberile kirjutama keha tüüp BODY TYPE, DISBALENCE, HIGH AUD…jne. Ühesõnaga kõik paberil, millest miski on ja millest tekkinud. Siis küsis, et mitut seanssi nagu oleme nõus pakutavast 14-st saama? Vaatasime siis, et see pooleteise tunnine maksab 1500.- kohalikku, et ehk saame kolmega hakkama ja Tema siis soovitas omalt poolt, et just millised oleks nagu vastavalt keha tüübile ja haigustele MEILE sobilikud.(vahepeal selgituseks,et 1 EUR=60 RUUPIAGA).

Meilt siis küsiti,et millistel päevadel meile sobiks ja mis kella ajad kirja panna. Esimese seansi saime aga kohe, kohalik kell oli siis 22.00! No läksime siis mööda kitsast keerdtreppi teisele korrusele, seal liugustega 2 kabiini, hämar valgus, mind võttis vastu kõhna, nagu džungli öö, üks meesterahvas ja naine suundus vasakule, kus vastas oli hämarusest hoolimata nägus naine, kuid mitte see, kellest alguses kirjutasin. Läksin mina siis ruumi, seina ääres põles väikene tuluke, mille peal oli roostevabast terasest kausike, milles oli õli,  ruum ise õhkas mõnusa aroomi järele. Paluti siis mul riided ära võtta ja massaaži lauale pikali visata. Viskasin siis pikali ja silmanurgast nägin, et sinna sisenes veel üks murjam, no mõtlesin siis, et ju siis tuli miskit tooma või viima. Sulgesin silmad, kui tundsin, et mu mõlemal küljel on keegi, avasin silmad ja….nägin kahte paari valgeid hambaid mulle otsa vaatamas, oli tunne, et mind vist hakatakse nüüd nagu siga tapma! Õnneks üks neist hakkas rääkima et nad alustavad ja et õli on soe…ma siis sulgesin silmad, minu kätele ja jalgadele hakati levitama õli kahelt poolt. Avasin silmad ja taas kaks paari valgeid hambaid naeratavad mulle vastu! Mõtlesin, et ju nad siis nüüd hakkavad mulle valu tegema, et naeravad-vaat kus loll, tuli end raha eest piinapingile lebotama ja naudingut otsima. Ja siis hakati tugevate paaris tõugetega mu õliseid käsi hõõruma, edasi võeti ette mu kõhupool ja siis jalad, varbad…hakkas juba selline hea tunne,et kohe kohe hakkan magama jääma, kui selle maja esiselt platsilt hakkasid paugud…lasti rakette!

Neid paugutati iga õhtu, sest rannaäärsed baarid tegid õhtuti ilutulestikku, nagu võistesid, et kellel vägevam! Muidugi ärkasin ja avasin silmad, taas näen vaid valgeid hambaid mulle otsa vaatamas. Korraga lõppes kõik ja öeldi, et keeraksin end kõhuli, no ja siis hakkas nn. seljataguse mudimine. Uuesti tundsin kuidas suurest mõnust uni peale tuleb, kuid ei jäänud ka seekord magama, kuna sääremarjad olid ikka kõvasti valusamad, kui oodatagi oskasin. Lõpuks kamandati mind lavatsilt toolile, hakati kaela ja pead maseerima. Kutt valas õli ikka mõnuga pähe ja mudis nii pead, kõrvu, nina, põskesi…see kõik vältis poolteist tundi. Siis viidi mind mingisse kapslisse, milles oli pöördtool. Istusin sinna, kuid õlad jäid kapsli nn. katuse alla pingesse. Kruviti siis parajaks, suleti esiosa nii et vaid pea jäi august välja. Selline kiljotiini all olev tunne tekkis!

Korraga hakkas seespool kapslis tulema kuuma auru, kutt käis iga 2 minuti tagant küsimas, et kuidas on, et ega mul paha pole?Istusin seal kapslis 15 minutit, siis lasti mind välja, mille järel kutt tuli käterätikutega ja hakkas mind higist puhtaks hõõruma. Sellega lõppes esimene protseduur. Oli sprott õlis tunne, sest olin ikka niiiiiiii õline! Istusin siis õlist tilkudes oma sõiduvahendile, naine seljataha ja pojeehali hotelli. Esimene tunne oli,et saaks ruttu dušši alla,et poleks enam sproti tunnet. Vaatasin peale pesu, et ohooh, nende riietega ei saa küll enam kuhugile minna! Jätsin  need kappi riiulile, et kui taas minek, siis tõmban need õlised roobad selga.

Teine kord oli mõned päevad hiljem ja hommikul kell 10. Alustati peast, kael ja siis lavatsile ning taas kapslisse.Päev sai  veedetud ,,sprotisena” rannas, et küllap merevesi selle õli maha peseb. Kuid lootus on lollide lohutus, kui hotelli jõudsime, siis kohe taas dušši alla(seekordne oli keha puhastus masaaž). Käisime õhtul söömas restoranis ELINAA peale pesu, kaasa sõi lihapalle kartuli pudruga, mis olid tõeliselt head ja jõi veini. Mina sõin lambaliha ja jõin õlut. Saabusime hotelli oma ratsu seljas, istusime veel bassu ääres ja nautisime sumedat sooja õhtut koos õllega.

Öösel 4 paiku tundsin, et miski hakkab kurku ronima, tõusin üles, et tualetti joosta –  käsi suu ees ja siis ta tuli…kõik, mis sees oli, nagu vulkaani purse. Vähe sellest, et ülevalt august tuli, lõi ka põhja alt, sitt lippas nagu Enn Seliik omal ajal! No ja nii mu hommikupoolne öö mööduski voodi ja tualeti vahel joostes!

Hommikul söögilauas ei julgenud miskit süüa. Jõin vaid kohvi ja mõtlesin, et pole minul eales miskit sellist olnud, kõhulihased olid nii valusad, et naerdagi ei saanud. Sõitsime siis randa no ja muidugi tellisin siis ühe õlle omale, et jänu kustutada, kuid mõni hetk hiljem tundsin, et peas hakkab selline mõnus surin peale. Teadagi, et tühja kõhu peale 650 ml.õlle ära juua,tekib ju sumin pähe!

Baga rannas saime ühe mõnusa vanamammiga kokku, et temale nänn üle anda-ja siis ta tuligi, puuviljakorv pea peal, nagu mind nägi kohe tatsas meie juurde. Aitasin tal peast oma 30kg kaaluva puuvilja kandami maha panna, ajasime natukene juttu ja andsime nänni üle. Tema aga kohe sobrama oma korvis ja kuskilt põhjast urgitses välja karbi, milles ilusad maasikad sees. Andis selle kaasale, ise samal ajal ringi vaadates ja öeldes,et selle kiirelt oma kotti paneksime. Aitasin siis taas selle korvi talle pea peale tõsta ja läind ta oligi. Sõitsime teise randa, kus oli natsa rahulikum olemine. Kõndisin siis mere äärt pidi, sest lesida ei meeldi. Saabus lõuna, jõin vaid värsketest viljadest pressitud mahla ja selline tunne oli, nagu enne grippi, kus keha on loid ja jalad nõrgad. Õhtul juba otsustasin süüa ja kõik jäi sisse pidama, jalad muutusid ka juba normaalsemaks ja üle see puhastumise protsess oligi läinud.

Kolmas kord oli jälle hommikul kell 10,siis dr.Sudhindra ütles,et täna hakatakse peksma…mõtlesin,et mis tont nüüd halba teind olen? Õlised riided, mida hoidsin just ayurvedas käimiseks seljast ja lavatsile. Kaks kutti taas platsis. Võtsid siis sellised nagu vanasti nõelapadjad, kuid käepidemetega ja hoiatasid, et need on kuumad ning hakkasid nendega tampima nii käsi, rindkere kui ka jalgu. Need olid hirsi ja mingite mulle tundmatute ravimtaimedega täidetud ja kuuma õlisse kastetud. Kui sealt lahkusime, siis oli nii õnnis ja pehme olemine, nagu hõljuks…

Kui keegi satub Goasse, siis soovitan, sest uurides ka teiste inimeste käest, oli neilgi selline reaksioon peale mürkide väljutamist olnud.  See nõrkuse tunne ja kõhu lahtisus, kuid elus peab ju kõik ära proovima, kas pole nii?

6 kommentaari

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ma naersin südamest.. rääkisin sõbrannaga skypes ja samal ajal lugesin ning naersin pisarateni 🙂 Oled seekord eriti naljakalt kirjutanud ja … ma ei või… hahhahahha

 • Siiri Kuus kommenteeris

  aga mis see massaaž Eesti kroonidesse ümber arvutatuna maksis siis?? Hullult oleks endal ka tarvis :))) Kole värk muidugi see paha olla jne.. aga organismi puhastada oleks vaja 🙂

 • Aivar Sikk kommenteeris

  Tänud innustuse eest,see 1500/3,8=394EEK-u oli üks seanss,kuid tõesti tasub ära proovida!

 • Siiri Kuus kommenteeris

  siis ikka on hinda.. Aga ilmselt aitab selline massaaž siis ka kehakaalul langeda kui toimub mürkide väljutamine jms.. Mulle hädasti vaja :))

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  hästi humoorikas lugu 😀

 • Maarja . kommenteeris

  Tõesti naljakas:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga