Autoreis Ghanasse – I osa Euroopa

Seni kuni siin Ghanas oma Euroopasse viivat päästepaati ootan annan väikse ülevaate kuidas ma siia üldse sain - osadena ja piltidega varustatud. Asjad saavad teinekord otsa. Mingitel põhjustel juhtus, et Eesti Asi sai meie jaoks otsa ja oli vaja ära tulla. Ghanasse. Autoga. Kolme nädalaga.

Euroopa me läbisime mõnes mõttes Aafrikast ekstreemsemalt, sest noh… Euroopa kliima on ka ekstreemsem – eriti idas ja eriti märtsis.
Baltikumi lootsime läbida peatusi tegemata kuid juba öötundidel Lätis selgus, et see plaan ei pea vett. Liikumis – vabandust, ligulemiskiirus kiilasjääl 40km/h – ei ole just kuigi edasiviiv jõud.  Nii otsustasime Leedu piiri lähistel siiski ankrusse jääda. Telki püsti ei pannud vaid katsusime kolmekesi autose pakkide vahele kägardunud töötava mootori saatel pisut und saada. Hommikuks olid soolapuisturid teed üle käinud ning sõit võis jätkuda veidi tempokamalt.
Kuigi aeg kiirustas takka otsustasime Monacos väikse öise jalutuskäigu teha. Linnriik mis oma tasandite paljususe juures peaaegu nagu 4D ruumiinstallatsioon:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hispaania lõunaosas sundis rattalaagri vahetus meil siiski mõnevõrra hoogu maha võtma ja nii jäime sinna ankrusse terveks nädalaks.

Telkisime  remondi töökoja lähistel kiirtee ääres ning ka armsal Marbella rannaribal. Olime rõõmsad, et rattalaager otsustas puruneda just selles päikselises riigis. Kuigi mõni Manjana oleks ju võinud autoparanduskojas vähem kuluda…

 

 

 

 

 

 

 

Marbella rannariba – kui silmapiirini jalutate, leiate kohviku.
Need kõige viimased hetked Euroopa pinnal…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga