Ajurveda 4

Olgu kiirkorras oeldud, et meiega on Indias koik kenasti (see on oeldud eelkoige mu emale, et ta ei muretseks). Aga pole lihtsalt aega ja voimalust kirjutada olnud. Oleme liikunud marsruudil Delhi-Agra-Mumbai-Chennai-Mahabalipuram. Ma arvan, et oleme kylastanud juba 2674 hindi templit ja muud pyhapaika. Pole oieti aega kylma olutki juua. Kuulsim, et Eestis sajab tana lund. Meil on tublisti yle 30 kraadi kuuma, vastik palavus. Nyyd lasen endale yhe ajurveda massaazhi teha, saan selle abil enesega tasakaalu, ja siis kihutame edasi Trichisse (kuigi meie hotellipidaja ytles, et eestlased lahevad tavaliselt Sai Baba juurde). Mone aja parast loodan leida koha, kus vanad jutud ja pildid yles laadida.

4 kommentaari

 • Arne Uusjärv kommenteeris

  Trichis (Tiruchirapalli) on üks väga lahe tempel, kus tasub kindlasti käia. Templi juurde läheb peatänavalt üks väiksem tänav ja seal ristmikul on vasakut kätt üks hotell, kus saab külma õlut. Kunagi ma küsisin seal külma õlut ja siis toodi mulle tuppa termos, kuhu olid jäätükid leige õlle sisse visatud. Pärast ei suutnud eesti arstid kuidagi õiget diagnoosi panna.

 • Sakarias kommenteeris

  Mitte hindi, vaid ikka hindu templit. Hindi on keel.

 • gaal kommenteeris

  Ei saanud Trichy alla lisada, lisan siia. Need sugulised kõditused: Sri Lankal, Trincomalees külastasin Shiva ja Kali templeid. Seal mängiti tseremoonia ajal pikki pasunaid, mis tegid väga madalat, kakofoonilist häält, selline tunne tekkis justkui oleks maailmalõpp käes ja nüüd kõik pasunad hüüavad. Võib-olla seda sai selle kõdituse all silmas peetud.
  http://karavanserai.bluemoon.ee/Galerii/Srilanka/shiva24.jpg

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  mnjaa…päris sisutihedad päevad olid teil 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga