Värviline Bulgaaria

Eesti suursaadik Bulgaarias, Rumeenias ja Moldovas Ingrid Kressel Vinciguerra hindab kõrgelt Bulgaaria autentsust ja värvikust.

2022. aastal tähistati Eesti–Bulgaaria diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva. Mis on olnud kõige olulisemad tähised sel teel?

Riikide vahel on sõbralikud suhted, sest oleme mõlemad nii NATO-s kui ka Euroopa Liidus. Suhted kaubanduse vallas olid aktiivsed sõdade vahelisel perioodil ehk pärast seda, kui Bulgaaria kuningriik tunnustas 20. mail 1922 Eesti Vabariiki. Eestisse toodi Bulgaaria tubakat ja Bulgaariasse viidi Eesti lina. 1939. aastal loodi Tallinna isegi Bulgaaria–Eesti Kultuuriselts. Sõdade vahelisel ajal oli aastatel 1932–1940 Bulgaaria Riigipanga Rahvasteliidu volinik üks Eesti poliitik, majandusteadlane, diplomaat ja akadeemik Nikolai Köstner. Viimati osales Bulgaaria president Tallinnas toimunud kolme mere algatuse tippkohtumisel 2020. aasta sügisel ja president Kaljulaid omakorda Sofia tippkohtumisel 2021. aastal. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *