Väikelapsega talvel matkama?

Kogenud matkamees Tõnu Jürgenson viibib koos abikaasa Sindia ning väikeste poegade Tarko Tormi ja Terko Tauriga lõviosa aastast metsas ja annab väärt nippe, kuidas väikelastega igal aastaajal matkamas käia.

Lapse sündimine meie perre ei tähendanud, et jääme koduseks, hoopis vastupidi, justkui iseenesest sündis ühine otsus, et jätkame juba omaseks saanud eluviisiga. Siiani on rahvaid, kes viljelevad nomaadlikku elustiili looduse keskel ja ka nemad saavad lapsi. Meil oli vaja vaid luua tingimused, hankida sobilik varustus ja õppida neid jäljendama.

Paar korralikku tipitelki meil juba oli, nüüd oli vaja neisse küttekehad hankida, sest plaanisime looduses olla ka talvel. Meie esimene poeg Tarko Torm sündis jaanuari keskpaiku ja soov oli kohe esimesel võimalusel telkima minna ja esimene võimalus avanes selleks viienädalase pojaga. Kuna nii väikese lapsega loodusesse minek oli vaatamata põhjalikule ettevalmistusele meie jaoks ikkagi uudne ettevõtmine, otsustasime esimese telkimise teha lühidalt ja üle kolme öö metsas mitte veeta.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *