UUDISED

Võidujooks maailma lõppu

Augusti lõpus, 29. augustil, avatakse Lennusadama Eesti Meremuuseumis mahukas rahvusvaheline näitus, mis avab maadeavastuse ajaloo üht kõige dramaatilisemat peatükki – Lõunapooluse vallutamise lugu.

Norra maadeuurija Roald Amundsen ja Briti mereväeohvitser Robert Falcon Scott alustasid oma ekspeditsioone 1911. aastal peaaegu üheaegselt. Mõlemad jõudsid sihile, kuid ainult üks neist tuli tagasi koju.

„Võidujooks maailma lõppu“ kirjeldab ja kujutab kummagi meeskonna varustust ja taktikat, aga ka igapäevaelu, mõtteid ja meeleolusid. Näha saab Scotti ja Amundseni baaslaagrite osalisi rekonstruktsioone, unikaalseid fotosid, jooniseid ja paljut muud. Suurem jagu Antarktist oli tol ajal veel avastamata ja sidepidamisvõimalused olematud: tuhandete kilomeetrite pikkusel teekonnal maailma kõige karmimate oludega paigas olenes ellujäämine vaid iseenda otsustest ja oletustest.

Lisaks lõunapooluse vallutamisele tutvustab näitus Antarktika loodust ja teadusele pühendatud tänapäeva. Jäisel mandril on käinud ka paljud Eestist pärit inimesed: nende kunagisi ja tänaseid tegemisi kirjeldab põhjalik väljapanek, mille on loonud Eesti Meremuuseum.

Näituse on korraldanud American Museum of Natural History (New York, USA), Musée des Confluences (Lyon, Prantsusmaa) ja Royal British Columbia Museum (Victoria, Kanada). Näitus jääb avatuks 10 jaanuarini 2016.

Augustis tähistatakse matkakuud!

August on matkakuu, mille raames toimub erinevaid matkamisega seotud üritusi. Keskseks sündmuseks on 14.-23. augustini toimuv matkanädal, mille eesmärk on pakkuda kümne päeva jooksul erinevaid matkamist populariseerivaid ettevõtmisi, kutsuda võimalikult palju inimesi loodusesse liikuma, anda märku looduse hoidmisest ning tutvustada Eesti matkaradu.

Matkanädala läbivaks matkaks on kuus päeva kestev retk RMK rajal marsruudiga Aegviidu-Kassinurme ning tänu vahvatele kaaskorraldajatele on nädal kaetud paljude erinäoliste matkade, koolituste, seminaride, ekskursioonide, töötubadega. Enamik ettevõtmistest on tasuta või tavapärasest odavama hinnaga. Parema korralduse nimel on vajalik eelregistreerimine.

Vaata lisaks www.matkanadal.ee

Go Reisiajakiri

 

Lehed: 1 2

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga