Trad.Attack! Koondplaan: esineda igas maailma riigis

Saadan bändile päikest täis foto kohast, kus ise hetkel viibin ja nendega reisijuttu rääkida soovin – Laosest. Sandra saadab kiiresti vastu foto raagus puust, mis vapralt seisab novembrikuises Tartu hoovis. Ühendame interneti jutukasti – Sandra on kodus, Jalmar paistab metsa vahelt ja Tõnu istub autoroolis. Ilmselt ta siiski ei sõida, kuna kaob pidevalt pildilt.

Mäletan, kui esimest korda elus teie pala kuulsin. Mõtlesin: ohoo, lõpuks paneb keegi Eesti traditsionaalse muusika modernsega kokku niimoodi, et see jõuab ka kuulajateni laias maailmas. Kirjutasin oma komplimendid Sandrale ja soovisin edu. Sandra kirjutas: „Kutsu meid Iirimaale esinema!“

(SANDRA: „Kas tõesti olin nii otsekohene?! Väga tore!“)

Uurisin Iiri muusikutest tuttavatelt esinemisvõimaluste kohta ning enamus soovitas oma kuludega tasuta festivalidele esinema tulla ning ütles, et läheb kaua aega, enne kui keegi bändile maksab, et see välismaale esinema tuleks.

Nüüd ma ei mäleta täpselt, kas see oli juba aasta pärast seda, kui oma projektiga avalikkuse ette astusite, kui olite käinud mitmel maal esinemas, uusi küllakutseid oli kogunenud rohkelt ja kas te mitte ei püstitanud endale ka eesmärki teatud arv maailma riike oma muusikat mängides läbi käia?

SANDRA: Alustasime 2013. aasta sügisel, avaldades ühe loo, ja juba 2014. aasta märtsis esinesime Tallinn Music Weekil. Sealt edasi 2014. aasta juulis Positivuse festivalil Lätis TMW laval ja seejärel tuli 2014. aasta detsembris nii-öelda päris välismaaesinemine, raha eest Poolas. Sealt edasi hakkas see lumepall kiiresti liikuma. Väike statistika oleks selline: aastal 2014 kaks avalikku kontserti välismaal, 2015 viiskümmend üks, 2016 nelikümmend kaks, 2017 viiskümmend üheksa ja 2018 kolmkümmend kaks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga