Telefon reisikaamerana

Aina enam inimesi valib pildistamiseks mugavalt taskus oleva mobiiltelefoni. Kuidas mobiilist võimalikult kvaliteetseid fotosid välja võluda? Fotograaf Rene Türk annab nõu.

Arutelud, milline on parim reisikaamera, ei lõpe ilmselt kunagi! Uusi ja huvitavaid lahendusi jõuab tootmislaboritest tarbijateni sadade viisi ning see annab teemaks aina hoogu juurde. Võib-olla saaks selle teema lahendatud mõttega, et eks reisiselfi ongi juba eilne päev ja täna on moes võtta reisile kaasa oma fotograaf! Nii oleks kaameraprobleem lahendatud ja kõige ägedamad reisipildid samuti olemas, plussiks veel, oled ka ise igal pildil.

Teine tarkus, mis samuti töötab: parim kaamera on see, mis saab reisile kaasa võetud ja mille akud on laetud. Tänases kiirelt muutunud maailmas on selleks ilmselt nutitelefon. Mida uuem mudel, seda võimekam kaamera selles peitub. „Ja see ei ole veel kõik,” kui tsiteerida teleturu tuntuimat lauset. Mobiiltelefoniga saab väga kiirelt pildistama asuda, enamikul juhtudel hoolitseb sisseehitatud tarkvara olukorrale vastavate kaameraseadistuse eest, igaüks saab hakkama, piltidele saab lihtsalt juurde geotag'id ning tulemust on võimalik lihtsalt rakendada. Näiteks näidata kaaslastele, teha postkaarte vastavates rakendustes või saata elusolekufaktina kohe kiirelt lähedastele.

Miinused ja plussid

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga