Teistmoodi ITAALIA

Diana Amos kirjeldab kolme Liguuria põnevat paika, mis paiknevad nn turistilõksudest eemal ning kus on läbi põimunud ajalugu ja tänapäev.

Minu iga-aastased Itaalia seiklused leiavad tavaliselt aset Liguurias, Riviera dei Fiori nimelisel lillerannikul. Siin on glamuurne Sanremo, armas Diano Marina, uhke Impeeria, tagasihoidlik, kuid suurepärase liivarannaga Arma di Taggia ning alati elav Prantsusmaa naaber Ventimiglia. Oma püüdlustes vältida turistilõkse ja avastada midagi erakordset, komistasin peaaegu kogemata kolme Liguuria pärli otsa.

Bussana Vecchia

Esimene peatus on kunstnike juures, Bussana Vecchia (’Vana Bussana’) mägikülas, vaid 10 kilomeetrit kuulsast Sanremost. Teekonda tasub alustada Uues Bussanas (kohaliku nimega Bussana Nuova või lihtsalt Bussana). See linnake paelub oma rahuliku õhkkonnaga ning, linna väikest pindala arvestades, ebaproportsionaalselt suure majesteetliku katedraaliga. Uue ja Vana Bussana vahelist teelõiku saab läbida nii autoga kui ka jala. Viimane on eriti soovitatav, kuna rannikule avanevad vaated on uskumatult ilusad, seega mägisel teel tehtud pingutused tasuvad ennast kindlasti ära. Nii, märkamatult, mööda looduskaunist teed, jõuamegi kohale.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga