Te Puia o Whakaari ehk dramaatiline vulkaan

Kui küsida igipõliselt rändajalt Peeter Kuusilt, kus on maailmas koht, kuhu tahaks ikka ja jälle tagasi, kõlab kindel vastus – Uus-Meremaa. Peeter Kuus kirjutab neljandast külaskäigust sellele erilisele maale, täpsemalt seekord Whakaarile ehk Valgele saarele, mis on igale elamusteotsijale justkui juba ette garanteeritud maiuspala.

Maoorikeelne väljend Te Puia o Whakaari tähendab tõlgituna dramaatiline vulkaan. Isuäratavamaks teeb selle elamuse teatav kättesaamatus. Juba Uus-Meremaa kui reisisihtkoht on paljudele unistuste täitumiseks ning kuna Whakaarile jõudmine nõuab pingutust ja etteplaneerimist ning kohalesaamine pole kohe kindlasti garanteeritud, piirdutakse Uus-Meremaad külastades pigem lollikindlamate ja vähemalt sama ägedate geoparkide ja muude meelelahutustega Põhjasaarel. Kui keegi selle sihtkoha siiski valib, tuleb esmalt jõuda Aucklandi. Võimalusi sinna lendamiseks on hulgem, ise valisin lennu Doha kaudu, kus viimaseks etapiks oli tol ajal veel maailma pikimaks lennuliiniks olev üle 16-tunnine Doha-Aucklandi marsruut Qatar Airwaysi pardal. Hea valik oli see ka vahemaandumise suhtes Dohas, kuhu muidu vast ei satuks ning kus samas on paariks päevaks hingemattev palavus ja positiivsed ootamatused garanteeritud.

Mööda ebamaist maastikku vulkaanini

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga