Talisuplusest meil ja mujal

Eestlased on talisupluse peaaegu rahvusspordiks võtnud. Lennusadamas tegutseva taliujumisklubi Lennusulps asutaja Märt Lepik kirjutab, miks peaks talisuplusega tegelema.

Esimese sulpsu koolitustel hoiatan inimesi, et tegemist on sõltuvust tekitava hobiga. Tegelikult on see tõsi, sest külma vette minnes vallanduvad kehas endorfiinid, mis omakorda panevad meid ennast hästi tundma ja toovad naeratuse näole. Seetõttu tunneb talisupleja alati ära rõõmsa naeratuse ja säravate silmade järgi.

Sõltuvust tekitavad keha biomehhanismid kõrvale jättes on talisuplemise trendi kasvul ka teisi põhjuseid. Maailmas kogub laialdaselt hoogu tervislik eluviis. Ka ei tasu alahinnata sotsiaalmeedia rolli uute trendide tekkel. Kindlasti on lugejal hulk sõpru ja tuttavaid, kes on sotsiaalmeedia kontodele postitanud pilte oma esimesest külmast sulpsust.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *