Siracusa, Euroopa häll

Baselis elav lasteraamatute illustraator Gerda Märtens avastas tulikuuma Siracusat Sitsiilias.

48,8 °C

Mis tunne on astuda hotelli konditsioneeritud fuajeest 48-kraadiseks köetud tänavaõhku? See mõte äratab mind ühel augustihommikul Sitsiilias Siracusas. Tänaseks on lubatud ekstreemset õhutemperatuuri, mis ületab kaugelt senikogetud lõunamaise kuumuse. Veel mõni nädal tagasi mõõdeti ühes Kanada linnakeses rekordilised 50 kraadi, mida ma endale ette kujutada ei suutnud... Kas ekstreemsustest saabki normaalsus? Võib-olla on tänane vaid leebe vihje tulevastele Sitsiilia suvedele?

Õnneks ümbritseb Siracusa vanalinna, Ortigia saart, meri ja selle kitsad tänavad pakuvad päikese eest kaitset – niisiis on siin kuumus talutavam kui lagedal. Ei ilmaprognoos ega kohalike seas leviv hirm hoia aga turiste hotellitubades. Nii ei kavatse ka meie, n-ö poolkohalikud, päeva ära raisata (minu abikaasa on pärit Kesk-Sitsiiliast, mina aga olen omal ajal Itaalias õppinud ning siin üsnagi kodunenud). Abikaasa kodusaare avastamine on igasuvine traditsioon ning kohti, mida avastada, on lõputult. Puhtjuhuslikult oleme Euroopa ajaloo tuliseimal päeval Siracusas, kus 48,8 kraadi ka ametlikult registreeritakse. Otsustame varjuda muuseumidesse, kuigi konditsioneeritud õhku loota ei ole.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga