Reisimisest väärikas eas – vaba kui lind!

Alljärgnev lugu näitab ilmekalt, et vanus ei ole reisimisel takistus, pigem vastupidi. Elukaaslased Hilja Loorits ja Ants Virkus alustasid aktiivse reisieluga üle 70-aastaselt, reistee on neid viinud Põhja-Taisse, Vietnamisse, Balile ja mujale. Siinses reisikirjas meenutab Hilja esimest reisi elu- ja reisikaaslastena Jordaaniasse, Süüriasse ja Egiptusesse.

Arvatavasti pesitseb meis kõigis suuremal või väiksemal määral reisipisik. Mõni terveneb sellest aastatega, teisel läheb nakkus üha hullemaks. Minu ning mu elu- ja reisikaaslasega on just nii juhtunud – nakkus hakkas vohama väärikas eas. Enam ei piiranud meid ei töö- ega pereasjad. Jätan sinnapaika loendamatud huvi- ja tööreisid eelnevates eluetappides ning keskendun siin mõnele huvitavamale reisile eksootilistesse paikadesse.

Need reisid said alguse 2008. aastal. Minul oli 72-aastaselt äsja lõppenud eluaegne töösuhe ning mu paar aastat vanem kaaslane Ants oli mõnda aega tegelenud oma tagastatud maade ja metsade haldamisega. Olime reisimiseks vabad kui linnud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga