Põhjala viimane ürgmaa

Kaja ja Leivo Sepp matkasid suuskade ja kelkudega poolteist nädalat Põhja-Rootsi rahvuspargis Sarekis. Pole radu, pole hütte, pole mobiililevi, pole päästeteenistust, pole midagi – on ainult inimene, tema valitud teekond ja loodus.

Sarek. Guugeldades tuleb selle Rootsi põhjaosas asuva rahvuspargi põhilise kirjeldusena, et see on Skandinaavia ja tõenäoliselt kogu Euroopa viimane ürgmaa. Piirkond, kus pole isegi matkaradu, rääkimata nende tähistamisest või hüttidega varustamisest. Pole päästeteenistust, pole mobiililevi – ja kuhu pääsemine võtab jalgsi ka lähimast asustatud punktist poolteist päeva. Või siis – giidiga tuuride korral – helikopteriga 250 kilomeetri kauguselt Lulea lennujaamast. Mootorsaanide ja muude motoriseeritud vahenditega Sarekis liigelda ei tohi. Ning kogu eluks vajalik kraam tuleb endal kaasas kanda. Või vedada, sest talvel matkatakse Sarekis põhiliselt suusa ja varustuskelgu kombinatsiooniga.

Ettevalmistused

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga