Peeter Vähi – tagasi Venemaal

Peeter Vähi ja Tiina Jokinen tegid sel suvel koos kaaslastega kahe ja poole kuise autoreisi Siberis ja Mongoolias. Sõideti kahe Toyota Land Cruiseriga, läbiti 17 641 kilomeetrit. Nende varasematest reisidest on valminud telesaated ning ka raamatud „Siiditeel” ja „Ring ümber Aafrika”. Tiit Pruuli uuris täpsemalt tänavuse reisi kohta.

Peeter, mitmes suur autoreis see teil Tiinaga nüüd oligi?

Kui mitte võtta arvesse veerevate eestlaste reisi, mis oli sinu ja Raido Rüütli korraldatud (Rolling Estonians – toim), siis oli see neljas reis: Siiditee, Arktika-Antarktika läbi Ameerikate, ring ümber Aafrika ja nüüd siis neljas.

Miks seekord just Venemaa? Miks mitte näiteks Austraalia?

Ka Austraalia käis meie peast korra läbi…

Kas tundus liiga lihtne?

Jah, mõnes mõttes tõepoolest liiga lihtne. Kuna meie ekspeditsioonid toimuvad koostöös teleproduktsioonifirmaga Osakond ja suunaga ETV ekraanile, siis tundus, et pärast Aafrikat, mis oli väga riskantne ja paljude ohtudega seotud, oleks Austraalia liiga „lust ja lillepidu”. Kui püstitada teemade ring Venemaa versus Austraalia, siis kõik meie idanaabriga seonduv on tänases maailmas igatahes aktuaalsem ning seega märksa enam tähelepanu keskpunktis.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga