Pamiir 2017. Kuidas me Ismoili Samonil käisime

2017. aasta suvel käisid kuus eesti mägironijat – Allan Sülla, Kalle Kiiranen, Katrin Merisalu, Krista Kirsipuu, Ain Rästa ja Meelis Luukas – Tadžikistanis, ambitsioonika eesmärgiga tõusta sealse Pamiiri mäestiku kõrgeimasse, Ismoili Somoni (7495 meetrit) tippu.

Andsime endale aru, et Ismoili Somoni on ikka märksa tõsisem katsumus kui Lenini mäetipp (7134 meetrit), kus viimati kõik olime käinud. Seda nii kõrguselt, marsruudi pikkuselt kui ka tehnilise külje pealt. Vikipeedia andmetel on Ismoili Somonile tõusnud vaid 28 eesti alpinisti, samal ajal kui Leninil on aegade jooksul käinud umbes 130 kaasmaalast.

Viimati, 2006. aastal käis Ismoili Somoni tipus alpinist Priit Joosu. Lisaks on sealsamas ka teine seitsmetuhandeline – 7105 meetri kõrgune Korženevskaja mäetipp, millel eestlased on mitmel korral käinud. Loomulikult pidasime enne nõu teiste kaasalpinistide Üllar Põllu, Raivo Plumeri, Helme Suuki, Kalev Muru, Priit Joosu, Johan Küti, Priit Roodeni, Zoli Pali ja teistega. Päris palju infot leidsin ka internetist. Kui paljud üritavad teha mõlemad seitsmetuhandelised – algul „Korženeva” ja pärast Ismoili Somoni, siis meie panime kohe alguses kõik ühele kaardile –ainult Ismoili Somoni.

Eelmised käigud

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga