Õppimisvõimalused Suurbritannias

Cambridge’i ülikooli lõpetanud teadlane Kadi-Liis Saar kirjutab Suurbritannia haridussüsteemist ja eestlaste võimalustest hariduse omandamiseks pärast Brexitit.

Kuivõrd on Brexit mõjutanud eestlaste edasiõppimisvõimalusi Suurbritannias?

Eestlaste Suurbritanniasse õppima minek on pärast Brexitit tõesti läinud keerukamaks. Seda eelkõige seetõttu, et varem kohtles Suurbritannia Euroopa Liidu liikmesriikide tudengeid samaväärselt kohalike tudengitega, mistõttu eestlaste jaoks ei olnud Suurbritannia mistahes ülikoolis õppimine kulukam kui kohalikele noorele. Nüüd aga on õppemaks Euroopa Liidu tudengite jaoks võrdsustunud teiste välismaa tudengite omaga ja seeläbi kallinenud vähemalt kaks korda. Kuigi Suurbritanniasse õppima minek on olnud populaarne üle kogu Euroopa Liidu, siis ei ole kogu välistudengite arv Brexiti tulemusena paljudes Suurbritannia ülikoolides ülemäära muutunud, väljastpoolt Euroopa Liitu tulijaid on enam kui varem. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *