Milliseid reisiteemalisi veebilehti ja blogisid jälgite?

Internetiavarustes leidub aina arvukamalt reisiteemalist infot – kuidas terad sõkaldest eraldada, mida lugeda, mida mitte? Küsisime kogenud ränduritelt.  

Andri Maimets, rändur-suhtekorraldaja

Tänu sotsiaalmeedia äppidele ma tekstipõhistest reisiblogidest väga ei hooli. Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, teate ju küll. Nii kustutan rännujanu Instagrami erinevate fotokontode jälgimisega. Ägedaimad on @beautifuldestinations ja @natgeo. Neist esimene vahendab lummavaid loodus- ja linnavaateid, sinisillerdavaid randu ja metsikuid mägiradu ning igaüks neist paneb heas mõttes suu vett jooksma. Mis seal salata, ka järgmisi reisiplaane tegema. National Geographicu fotokonto on ajakirjanduslikum ja teeb rohkem targaks, sest iga foto või fotoseeria juures kirjutab selle autor põhjalikult lahti, mille tunnistajaks me parasjagu oleme. Muidugi on kõige parem jälgida teisi reisihulle sõpru, sest igaühe tabamus kasvõi tavalisest turismilõksust on eriline ja omanäoline. Naudin väga ka Brasiilias resideeriva Martin Lazarevi feed'i @mudilane. Brasiilia on äge ja tema pilgu läbi eriti põnev. Kohustuslik kõigile Kuuba armastajatele on @cubareporter.

***

Rene Satsi, vabakutseline ajakirjanik

Tänapäeval konutavad kõik internetis. Reisiblogide koha pealt töötab see nagu kahe teraga mõõk − inimesed muudkui kirjutavad maailmas ringi patseerimise kogemustest, eeldades pimesi, et kõik teised tahavad seda lugeda. Sellise valiku taustal muutub orienteerumine üha raskemaks. Miljonid blogipostitused kirjutavad näiteks korduvalt sellest, et Taimaal süüakse nuudleid ja pannakse toidu sisse palju tšillipipart. No kas tõesti?!

Õnneks on selle sousti sees ka blogijaid, kes oma tööga (professionaalsed blogid on ju tegelikult töökohad, mis sulle elatist teenivad) maailma valgustavad.

Minu üks lemmikblogisid on www.lostwithpurpose.com. See eeskujulik blogi moodustub neljast tugevast elemendist, mis peaksid looma reisiblogi, mille lugemine ei ole aja raiskamine: see on informatiivne, sisult huvitav, visuaalselt ahvatlev ja vaimukas.

Kui läheneda ratsionaalse külje pealt, siis www.nomadicmatt.com annab praktilisi näpunäiteid, kuidas maakera eri paikades võimalikult odavalt reisida, ja see on ju enamikule inimestest väga oluline.

Kui ma ei otsi praktilisi näpunäiteid, siis oskuslikult ja paeluvalt kirjutatud reisijutud ja imelise fotograafia leian ma siit: www.maptia.com.

Häid reisiblogisid on, kuigi halbu on võrratult rohkem. Eks igaüks peab need ise enda jaoks üles leidma. Ära ainult pane Google’i otsingusse sõna „hea reisiblogi”, sest sõna „hea” on väga subjektiivne!

***

Kristjan-Erik Suurväli, alpinist

Jälgin põhiliselt alpinismi ja treeningutega seotud blogisid.

http://www.uphillathlete.com

http://willgadd.com

http://www.kilianjornet.cat/en

https://www.trainingbeta.com/

http://rockandice.com

https://www.climbing.com/

https://alpineexposures.com/

http://mountain.ru

http://www.alanarnette.com/blog/

http://altitudepakistan.blogspot.com/

http://explorersweb.com

https://gearjunkie.com/

***

Kaupo Kalda, hobifotograaf

Mina eraldi blogisid ei jälgi, kogu info jõuab minuni sotsiaalmeedia kaudu.

Kui peaksin peast meenutama reisiteemalise Instagrami konto, siis tuleks
esimesena meelde www.instagram.com/elialocardi/.

Pildiblogimise platvorm exposure.co − laheda disaini, suurte piltidega. Sealt
leiab palju ka reisiteemalist infot.

Veel mõned lahedad kontod:
www.instagram.com/martinrakphoto/
www.instagram.com/wheniniceland/
www.instagram.com/geosteinmetz/
www.instagram.com/ilhan1077/

***

Väino Laisaar, filmimees ja seikleja

Mõnusalt hoogsa jutuga tsikliblogi on https://vihulamoto.ee.

Tarmo Tammingu ümbermaailmareisi blogi Autoga Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas
2011–2018: http://tarmotamming.blogspot.com. Tarmo küll hetkel enam ei
sõida, aga sellest blogist leiab palju head lugemist.

Kohtusime nende blogipidajatega Kasahstanis. Olid teel Austraaliasse. Praeguseks on nad küll juba kohal, ent temaatilist juttu kirjutavad edasi. Olemas ka FB. https://siroccoverland.com.

Tsiklimatku kajastav ja pakkuv lehekülg, kust jookseb läbi head infot, on www.sibirskyextreme.com.

Tuttav piiga Pärle Raud tsikliga ümber maakera: www.ilmaring.ee.

Road of Bonesile pühendatud info-, pildi- ja fotogrupp, kust leiab palju asjalikku infot BAM-i ja Kaug-Ida kohta: www.facebook.com/groups/375734472515498/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *