Milline on parim matkatoit?

Kas lähed matkale, purjetama, mägedesse? Kogenud rändurid annavad nõu, mida kaasa haarata ja kuidas kerge vaevaga söönuks saada.

Priit Joosu, Alpinist

Olen käinud mägedes juba pea 20 aastat. Alustasin konservide ja makaronidega, mis järk-järgult asendusid väljaspool Eestit toodetud spetsiaalsete matkatoitudega. Mingi aja möödudes ei olnud need mulle enam vastuvõetavad, eelkõige mingi spetsiifilise lõhna pärast. Mägedes lihtsalt ei suutnud neid süüa, ühest pakist üritasin pingutades alla kugistada veerandi jagu toodet.

Viimasel kahel aastal olen aga enda jaoks avastanud Eestis toodetava tootesarja Tactical Foodpack, mis on tõeliselt maailmatasemel kiirtoit. Kõrgel mägedes viibides inimese maitsemeel muutub, paljud asjad, mis merepinnal on söödavad, võivad üleval kõrgel olla vastumeelsed. On olnud juhuseid, kui ekspeditsioonile kaasavõetud kiirtoidud on enamuses tarvitamata jäänud, kuna lihtsalt tunduvad vastumeelsed. Tactical Foodpacki toodete puhul seda märganud ei ole. Minu eriliseks lemmikuks on kujunenud kartulipuder peekoniga, seda tänu puhtale ja päris maitsele. Teine lemmik on peedisupp. Sööd päris maitsega supi ära ja saad piisava energia, mis ei sisalda ainult süsivesikuid, vaid ka piisavas koguses valke ja rasvu. Ideaalne kasutamiseks, kui mäel on kõrgusest paha olla ja oled päevasest füüsilisest pingutusest nõrkenud – sööd kiiresti ära ja kohe magama. Järgmine päev on jälle jõudu, et edasi minna. Uhke tunne, et Eestis sellist head ja läbimõeldud asja tehakse.

Väino Laisaar ehk Väints, seikleja ja matkafilmimees

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga