Makishi – esivanemate vaimude tantsud Sambias

Läheneval jõuluajal on sobiv aeg kirjutada sellest, kuidas tähistatakse jõule mujal maailmas. Erki Fels kirjutab pühadeajast Sambias.

Lähenes jõuluaeg. Eestis ootame valgeid jõule, Sambia maapiirkondades oodati vihma ja pori. Härra Golden, minu võõrustaja, seisis sageli vaikides kapsapõllu ääres. Noil hetkedel muutus muidu rõõmus mees vaikseks. Lähenev jõuluaeg ei olnud kellelgi meeles, küll aga räägiti palju ennustustest. „Mida sinu telefon näitab?“ päris Golden. Pilt oli kehv – seitse päeva pilvi ja äikest, aga mitte vihma. Pilved olid mõnus vaheldus kõrvetavale päikesele, kuid ei toitnud taimi. Päikesepaneel Goldeni maja katusel lakkas töötamast, meie raadio vaikis.

Kriit ja tahvel Makumba põhikoolis

Õpilaste tagasihoidlikud, ent puurivad pilgud jälgisid iga mu liigutust. Seisin klassi ees, kuni direktor Blessing Himwiita kõneles. Ta rääkis vaheldumisi tonga ja inglise keeles. Direktor oli lühikest kasvu kiilakas mees. Tema kabineti seinal, president Edgar Lungu pildi kõrval, oli käsitsi maalitud värviline plakat „Andesta vaenlasele, aga ära iial unusta tema nime“.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga