LONDON läbi fotoobjektiivi

Minu elu Londonis keerleb ilma ja valguse ümber. Ilm on see, mida ma hommikul esimesena vaatan ning mille järgi kujuneb minu päev ja nädal. Telefonis on mul kaks ilma-äppi, et olla kindel, „kas tuleb jaht või mitte”. Ma eelistan päikesele pigem udu ja härmatist, see lisab pildile müstilise valguse ja varju. Varajasel hommikutunnil on minu lemmiksihtpunktiks kujunenud Richmond Park. Mu pere kutsub seda minu „kontoriks”.

London pakub muidugi lõputuid võimalusi − rikas ajalugu, ajatu ja modernne arhitektuur, tänaval trendikad noored ja vanad, rikkus ja vaesus, ilus loodus. Vaja vaid meeles pidada, et kaamera kaasas oleks, et jäädvustada „see” hetk.

Tänavafotograafile: Brick Lane (pühapäev), Portobello Road (reede-laupäev), Barbican (60ndate arhitektuur), Oxford Street, Camden Town (ole kaameraga ettevaatlik), City (nädalavahetusel inimtühi), Westminster (taskuvaraste lemmik)

Nõuanded Londonis pildistamiseks

1) Enne pildistamist soovitan kindlasti teha veidi kodutööd. Vali asukoht ja uuri, mis jääb sinna lähedusse.
2) Kaasas võiks olla lemmikobjektiivid, tagavaraaku, patareid, mälukaart, vihmajope või keep ja vihmavari.
3) Kui ühistranspordiga sõita, siis vaata Londoni transpordi leheküljelt https://www.tfl.gov.uk/, kas on sõiduplaanimuudatusi.
4) Võta kaasa linnakaart juhuks, kui mobiiliühendus alt veab.
5) Kui kesklinnas liikuda, siis on hea meeles pidada, et metroojaamade vahemaad on jalutades üksteisest umbes 10–20 minuti kaugusel.
6) Võta kaasa ainult vajalik. Proovi kõik mahutada kas lukkudega taskutesse või seljakotti.
7) Kui pildistad tuntud hooneid (eriti pimedas), on väga võimalik, et turvamees või politsei sind kinni peab ja palub lahkuda. Ole viisakas, jää rahulikuks ja liigu edasi.

Loodusesõbrale: Kew Gardens (taimed, linnud), Richmond Park (tiigid, aiad, hirved, linnud), St James’s Park (oravad, haned, pelikanid), Wetland Centre (taimed, linnud, saarmad).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *