Läti paistab silma oma riigi ülesehitamisel

Arti Hilpus, kes oli aastatel 2018–2022 suursaadik Lätis, kirjeldab meie naaberriiki ja toob välja vähekuuldud faktid, mida Läti kohta tavaliselt ei teata.

Kui sai öeldud, et räägime Vene mõjudest Lätis, ütlesid, et selles riigis on ka nii palju muud huvitavat, millest rääkida. Mis teeb Lätist huvitava riigi?

Läti on nüüdsetes piirides võrdlemisi noor riik. Ajaloos on lätlased mitmesuguseid katsumusi üle elanud, 20. sajandil ehk raskemaidki kui eestlased, kuid iseseisvuse ajal on neil ikkagi ette näidata silmapaistvad saavutused oma riigi ülesehitamisel, mis väärivad lugupidamist ja isegi väikest aukartust. Eesti võib olla küll majandusarengu, e-riigi või mõnes muus valdkonnas Lätist ees, kuid lõunanaaber ei jää palju maha. Saame olla teineteise jaoks justkui võrdlevad laborid, mille abil õppida, kuidas naabrite juures sarnaste ülesannetega hakkama saadakse. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *